reklamı kapat

BTC Yatırımcıları Hazır Olsun: Bitcoin Fiyatında Neler Olacak?

Analistlere göre Bitcoin’de bu seviyeler çok önemli ve olası iki senaryo var.
08:22
28 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı son 3 gün içinde yaklaşık olarak %6’lık bir düşüş sergiledi. Analistler ise 276 milyon dolarlık CME Bitcoin vadeli işlemlerinin bugün sona erecek olması sebebiyle düşüşün hız kazanabileceği konusunda endişeliler.

Bunların yanında Bitcoin’in (BTC) 12.000 dolar bandında karşılaştığı reddedilme sebebiyle analistler iki senaryonun gerçekleşebileceğine inanıyor: 16.000 dolar ya da 9.600 dolar.

Bitcoin Fiyatında 2 Senaryo

Piyasanın popüler analistlerinden “Byzantine General”a göre BTC ya 16.000 dolara yükselecek ya da 9.600 dolara düşecek.

Analistin açıklamalarına göre eğer BTC haftalık grafiği 11.500 doların üzerine çıkarsa Bitcoin’in 16.000 dolara doğru olan yükselişi başlayacak. Ancak fiyat 10.500 doların altında kalırsa bu sefer de 9.600 dolara doğru bir düşüş eğiliminin oluşması şansı artacak. Yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatını basit bir şekilde ele aldığını ifade eden analist, 11.500 dolarlık seviyenin belirleyici ve 10.500 dolarlık seviyenin de temel destek olduğunu dile getirdi.

Fiyat hareketlerinin yanı sıra analistler ve yatırımcılar 276 milyon dolar değerindeki Bitcoin vadeli işleminin bugün sona erecek olması dolayısıyla da endişeliler. Çünkü vadeli işlemlerin sona ermesi piyasada bir boşluk oluşmasına sebep oluyor ve boşluk kapanana kadar da düşüşler yaşanabiliyor.

Bitcoin Fiyatı

Kripto para ekosisteminde tanınmış bir başka analist “Mayne” de Bitcoin boğalarının fiyatı kısa vadede 11.700 doların üzerine çıkarması gerektiğini düşünüyor. Analiste göre eğer bu seviye aşılamazsa uzun bir konsolidasyon süreci yeniden başlayabilir. Mayne açıklamalarında, grafiklerde 2 düşüş testinin daha göründüğünü ve boğaların 11.700 doları kesinlikle geri alması gerektiğini ifade ediyor.

Öte yandan dün Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın enflasyonla ilgili konuşmasının ardından Bitcoin fiyatı kısa bir süreliğine 11.600 dolara yükseldi. Ancak konuşma bittikten kısa bir süre sonra BTC fiyatı Coinbase‘de 11.600 dolardan 11.125 dolara kadar düştü. Dolayısıyla Bitcoin fiyatı güncel haberlerden etkilendiği için Ağustos başındaki seviyelere geri dönmüş oldu.

Tüm bu açıklamalara bakıldığında ise Bitcoin’in bu hafta içindeki hareketlerinin, fiyatın yönünü belirleyeceği anlaşılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.