reklamı kapat

XRP’de Hedef Belli Oldu, Sıkı Tutunun!

Analistlere göre XRP bir yükselişe hazır.
09:26
25 Ağustos 2020

XRP’nin son zamanlarda Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) ile birlikte hareket ediyor olması bir sır değil. Bu durumda piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan XRP her ne kadar artış hareketlerinden etkileniyorsa düşüş hareketlerinden de etkileniyor. Geçtiğimiz hafta da iki büyük kriptoda yaşanan düşüşlerle XRP’de bir düşüşe başladı ve hemen sonrasındaki konsolidasyon sürecini de XRP, ETH ve BTC ile birlikte yaşıyor.

XRP Yükselişe Geçecek Mi?

Güncel grafiklere göre XRP şu an için 0,27 ile 0,29 dolar bandında konsolide oluyor. Analistlere göre bu konsolidasyon artış ivmesi ile bozulacak. Çünkü XRP önemli destek seviyelerinin üzerinde bulunuyor ve git gide güç kazanıyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Pentoshi’ye göre eğer XRP şu anki hareketini güçlü bir desteğe çevirebilirse 0,475 dolara doğru bir artış ivmesi kazanmış olacak.

Çünkü yapılan açıklamalara göre yukarıda da belirttiğimiz gibi XRP’nin ETH ve BTC ile birlikte hareket ediyor ve piyasa hacmi bakımından en büyük iki büyük kripto para birimi artış sinyalleri veriyor. Dolayısıyla XRP’de de benzer sinyaller alınıyor.

Benzer şekilde analistlere göre Ethereum’un 400 doları aşması ve Bitcoin’in 12.000 doları geride bırakması tüm altcoin’ler ile birlikte XRP’yi de etkileyecek. Böylece XRP yukarı yönlü harekete başlayacak.

Hedef Neresi

Pentoshi’nin paylaştığı grafiğe göre XRP parabolik bir yükseliş sinyali veriyor ve bu sinyalin sonunda 0,475 dolarlık hedef bulunuyor. Çünkü analiste göre XRP’de 0,28 dolar önemli bir destek seviyesi olarak işlem görüyor ve bu seviyenin daha önce güçlü bir direnç noktası olması fiyat artışının başlayacağı nokta olma potansiyelini artırıyor.

Bunun yanında analistler XRP’nin 1 dolar için bile hazır olduğunu ancak bu seviyelerin kısa vadede değil de orta vadede görüleceğinin altını çiziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.