X


XRP Yatırımcıları Teyakkuzda: 6 Mayıs Tarihindeki SEC Toplantısında Ne Görüşülecek?

XRP davası ile ilgili yeni gelişme!
10:31
3 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP yatırımcıları son dönemde en çok konuştuğu konu tabii ki dava oldu.

SEC ve Ripple Davası Sürüyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan menkul kıymet davasında kısa sürede önemli gelişmeler elde edildi. Buna rağmen SEC ve Ripple savaşı arasında şu an genel tablo Ripple aleyhine duruyor. Ripple’a gelecek bir zarar ise piyasanın XRP için de karar almasına ve fiyatın dibe yollanmasına yol açabilir.

30 Nisan tarihinde gerçekleştirilen son duruşmada kozlar paylaşıldı ve Ripple ile SEC arasındaki durum daha da kızıştı. Buna rağmen XRP hakkında herhangi bir net karar çıkmadı ve konu hakkında mahkemenin yanıtı bekleniyor. Şimdi ise XRP yatırımcılarının dikkati 6 Mayıs tarihine çevrildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

6 Mayıs Tarihinde Acil Toplanma: XRP Konuşulacak mı?

SEC, 6 Mayıs tarihinde acil toplanma kararı aldı ve kapalı kapılar ardında bir araya gelecek. SEC tarafından yayınlanan açıklamada 6 Mayıs tarihinde bir araya gelineceği ve toplantının kesinlikle basına kapalı olacağı belirtildi. Bunun yanı sıra konuşulacak konular arasında da dikkat çeken maddeler yer alıyor.

SEC, ilgili maddelerde ihtiyati eylemlerin, yönetimle ilgili konuşuların, hukuksal konularla iddiaların ve davalarla ilgili diğer inceleme konuları ile yasal konuların konuşulacağını vurguladı. SEC burada net bir şekilde XRP davası yönelik bir madde bulundurmasa da aslında bunun direkt olarak XRP davasına işaret ettiği söylenebilir.

XRP fiyatı ise bu haberlerin devamında 1,60 dolardan işlem görüyor ve %1,9’luk yükseliş yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar