reklamı kapat

XRP Fiyatı İçin Kritik Seviye Belli: Burası Kırılırsa Rekor Gelebilir

XRP fiyatı dirençleri kırmaya devam ediyor.
17:11
6 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, kesinlikle kripto para piyasasının genel görüntüsünün çok dışında bir performans sergilemekte. Bitcoin fiyatının Eylül ayından beri yaşadığı düşüşe rağmen 0,21 dolar seviyesinden kurtulmayı başaran XRP, 0,25 dolar direncinin üstüne kadar çıkarak aslında zoru başardı.

XRP’nin önünde yer alan 0,23 dolar ve 0,25 dolar dirençlerinin kısa süre içerisinde kırılması, alış baskısının çok güçlü olduğunu gösteriyor. Eğer XRP rallisini devam ettirip 0,2550 doların üstüne kadar çıkabilirse, fiyatın 100 günlük basit hareketli ortalamanın bulunduğu 0,27 dolara kadar gidebileceği öngörülmekte.

XRP İçin 0,33 Dolar Görülebilir

Ancak eğer XRP 0,255 dolar seviyesinde takılırsa ve direnci kıramayıp aşağı yönelirse, bu sefer ilk destek noktasının 0,2500 dolar olacağı söylenebilir. XRP/USD işlem çifti 0,2520 dolar seviyesinin altına inmeden tam anlamıyla bir düşüş trendine girmiş olmayabiliriz. Bunun aksine 0,2589 dolar seviyesinin kırılması ile ise XRP fiyatını 0,33 dolara kadar taşıyacak bir ralli başlayabilir.

Ripple’ın her geçen gün yenilik ve ortaklık haberleri gündeme yansımakta. Bu da tahmin edileceği gibi XRP için yükselişe uygun bir ortam yaratıyor. XRP fiyatının günlerdir devam eden yükselişi kesinlikle yatırımcıları heyecanlandırmakta ancak 0,26 dolar direncinin üstüne çıkılmadıkça gerçek bir rallinin başladığını söylemek zor olacaktır.


Her an Bitcoin bazında görülecek sert bir düşüş ile XRP fiyatının 0,23 dolara kadar gerilediğine tanıklık edilebilir. Ancak uzmanlar ve analistler XRP’nin yükseliş oranının çok daha fazla olduğunu ifade etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.