Venezuela’da Bitcoin Yardımlarının Önemi Artıyor

Zor durumda olan Venezuela halkına Bitcoin yardım ediyor...
18:00
23 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin yardımları, Venezuela‘da ekonomik olarak zor durumda olan birçok kişinin geçimini sağlamasına imkan tanıyor.

Bitcoin Yardımları

22 Eylül 2019 Pazar günü Bitcoin Venezuela’nın paylaştığı bir tweet’e göre, Venezüella’da ekonomik olarak haklarından mahrum edilmiş kişiler için yiyecek ve diğer temel eşyaları satın almak için 500 dolarlık Bitcoin yeterli oluyor. Bununla birçok ihtiyaç karşılanabiliyor.

Kar amacı gütmeyen kuruluş insanlık adına çalışan Bitcoin for Venezuela Initiative adlı topluluğu da yönetiyor.

Yardım kuruluşunun yaptığı açıklamalara göre yaklaşık olarak 230 dolar değerinde Bitcoin ile bir haftalık 1.200’den fazla kişiye yetecek kadar yiyecek elde edilebiliyor. Ayrıca kurum, yaşlılar için de gerekli ürünlere ulaşılmasını sağlıyor.

Öte yandan Bitcoin Venezuela, ülkedeki insani çabaların daha fazla desteklenebilmesi için herkesi Bitcoin yardımı yapmaya çağırıyor.

Popüler Seçenek: Bitcoin

Ekonomik durumu oldukça kötü olan ve ulusal parası giderek daha da değersizleşen Venezuela’da Bitcoin günden güne daha popüler hale geliyor. Yüksek enflasyon ulusal paranın değerini her geçen daha da düşürüyor.

Bunların yanında Amerika’nın uyguladığı yaptırımlar ve piyasa kontrol önlemleri forex’in de ülkede faaliyet göstermesini neredeyse imkansız hale getiriyor. Dolayısıyla birçok vatandaş Bitcoin ve Dash gibi kripto para birimlerine yöneliyor.

Öte yandan bilindiği gibi bir de ülkenin kendi kripto para birimi Petro var. Ancak Bitcoin’e gösterilen büyük ilgi, her ne kadar hükümet kullanım oranını arttırmaya çalışsa da Petro’ya karşı gösterilmiyor.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi SUNACRIP yöneticisi Joselit Ramirez geçtiğimiz günlerde ulusal kanalda yaptığı açıklamalarda insanların Petro kullanması gerektiğini, havalelerde de bunun oldukça faydalı olduğunu dile getirmişti.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar