Venezuela’dan Halka Petro Baskısı!

Özet

  • Venezuelalı yetkililer Petro kullanımında baskı yapmayı sürdürüyor.
20:00
27 Ağustos 2019

Venezuela hükümeti geçtiğimiz yıl içerisinde bir ilke imza atarak merkez bankası ve petrol rezervi endeksli bir kripto para birimi olan Petro’yu piyasaya sürmüştü. Ancak hem Petro’nun birçok özelliğinin başka kripto paralardan alınmış olması hem de beklentileri karşılayamaması nedeniyle Venezuela halkının çok az bir miktarı Petro’yu kullandı.

Ülke genel olarak Bitcoin (BTC) ve Dash (DASH) kullanırken, hükümet de vatandaşlara Petro kullanmaları konusundaki baskılarını arttırmaya başladı. SUNACRIP yöneticisi Joselit Ramirez de dün ulusal kanalda yaptığı yeni bir açıklamada insanların Petro kullanması gerektiğini, havalelerde de bunun oldukça faydalı olduğunu açıkladı.

SUNACRIP aslında hükümete bağlı olan ve temel olarak kripto para birimlerinden sorumlu bir kurum şeklinde biliniyor.

İçerik Rehberi

Havale İçin Petro Kullanın

Ramirez ulusal kanalda yaptığı açıklamada Petro için geliştirilen Sistema Patricia’nın Venezuela’dan başka ülkelere veya başka ülkelerden Venezuela’ya para göndermek için en hızlı ve en ucuz yol olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra Ramirez Petro’nun Maduro tarafından piyasaya sürüldüğünü ve bunun ABD doları ile savaşmak için en iyi yol olduğunu ifade etti.

Maduro bundan iki ay önce de merkez bankasına yeni bir Petro emri vermişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar