X


Uzman Yorumu: Bitcoin Dibi Gördü Mü?

Michael Bucella katıldığı CNBC yayınında Bitcoin fiyatı hakkında konuştu.
14:00
3 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto yatırım firması BlockTower Capital partneri Michael Bucella, CNBC’nin Fast Money programında kripto paralar ve Bitcoin hakkında konuştu. Bucella yayında dijital paralar dibi görmeden evvel birkaç kere Bitcoin alma fırsatı doğacağını kaydetti.

Eski Goldman Sachs çalışanı Bucella, çok kısa ve volatil olmaya meyilli bir döngünün son günlerini yaşadığımızı düşünüyor. Bu yüzden Bitcoin’in daha düşük bir seviyeyi görmesinin ihtimal dahilinde olduğunu belirtiyor. Yine de 2.000 dolar gibi bir seviyeye ulaşıldığında bu seviyede uzun süre kalınmayacağını düşünüyor.

Bucella sözlerinin devamında en başarılı yatırımcıların uzun vadeli düşünen ve sabretmeyi bilen yatırımcılar olduğunu not düştü.  Çok sayıda yatırımcının piyasaya girmek ve çok miktarda sanal para almak için o son fırsatı beklediğini ekledi.

Sonrasında da Blockchain ve kripto şirketlerinin sektörde çalışma şeklinden bahsetti. Kripto paralar için çok zor bir yıl olsa da şirketlerin yatırımlarına ve değer üretmeye devam ettiğini belirten Bucella, en akıllı paranın piyasaya özel şirketler aracılığıyla girdiğini kaydetti. Bucella’ya göre portföylerin çoğu, kripto para sektörünün büyümesi için gerekli altyapıyı inşa etmekle meşgul şirketlere yatırım yapıyor.

Öte yandan Bucella Blockchain teknolojisini kripto paralardan ayırmanın önemli olduğunu dile getiriyor. Farklı makro döngülerde varlık yöneticilerinin Bitcoin’in nasıl davranacağını anlamasının önemine vurgu yapan Bucella, bir makro portföy yöneticisi için BTC’de doğru fiyat-risk stratejisi geliştirmenin çok zor olduğunu savunuyor.

Kaynak: usethebitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar