reklamı kapat

Ünlü CEO Bitcoin’de Yükseliş Meşalesini Yaktı

Kevin McCullough, Bitcoin'de yükseliş sinyalini verdi.
20:00
28 Mayıs 2020

Hedgeye Risk Management’ın CEO’su Keith McCullough, uzun süren sessizlik sonrasında bugün yayınladığı bir tweet ile Bitcoin yatırımcılarının beklediği yükseliş meşalesini yaktı. 2008 yılında kurulan risk yönetim firmasına liderlik eden McCullough, 27 Mayıs itibariyle long pozisyon açtığını ve artık yükseliş beklentisi içerisine girdiğini ifade etti.

Lider kripto para birimi Bitcoin gerçekten de iki gündür ciddi bir yükselişe geçti ve 8.700 dolar seviyelerinden bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.400 dolar seviyesine kadar çıktı. McCullough bundan yıllar önce yaptığı açıklamasında Bitcoin’in teknolojisine inanmadığını belirtmişti.

Bitcoin’i Destekleyen Kurumsal Yatırımcı

Buna rağmen Bitcoin‘in bir emtia olduğunu belirten McCullough, Warren Buffett veya diğer sektörün önemli isimleri gibi BTC’yi bir dolandırıcılık veya balon olarak görmüyor. Bunun hala tam olarak vakti gelmeyen bir varlık olduğunu savunan isim, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında ve tweet’inde de yükseliş beklentisini açık açık dile getirdi.

Bitcoin’in CEO’nun beklediği yükselişi yaşaması için ise öncelikle 9.500 doları ve devamında 10.000 doları kırması gerekiyor. Eğer BTC 10.500 dolardaki son direnci de kırmayı başarırsa gerçekten boğa piyasasına tanıklık edebiliriz.

Son günlerde artan fiyatın aslında Bitcoin yükselişini tetikleyecek sebeplerin görülmesi ile de ilgisi olabilir. Özellikle küresel belirsizlik, lider kripto para birimine rekor getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.