reklamı kapat

Ethereum’un Büyük Etkinliği Devcon, Ertelendi

Devcon 2020'nin yapılmayacağı belirtildi.
13:00
29 Mayıs 2020

Ethereum Foundation’ın en önemli etkinliklerinden birisi olan ve her yıl düzenlenen Devcon, yapılan güncel bir açıklamaya göre 2020 yılında gerçekleştirilmeyecek. Ethereum Foundation yetkilileri, 2020 yılındaki Devcon yerine 2021 yılında Kolombiya’da Devcon VI etkinliğini düzenleyeceğini açıkladılar.

Kolombiya’nın başkentini seçmeden önce 10 farklı şehri incelediklerini belirten Ethereum Foundation yetkilileri, Güney Amerika bölgesinde düzenlenecek bir etkinliğe yönelik çok fazla talep olduğunu ve Kolombiya’nın binlerce katılımcıya uygun ulaşım ve konaklama seçeneklerine sahip olduğunu belirttiler.

Devcon 2021 İçin Yer Belli

Devcon etkinliği için Arjantin’in başkenti ve Kolombiya’nın başkenti arasında ciddi bir rekabet olduğu belirtilse de Bogota ağır basmış gibi gözüküyor. Aslında bu yıl Devcon etkinliğinin gerçekleştirilmeyeceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Koronavirüs salgını bu kadar fazla yayılmadan Paris’te düzenlenen bir etkinlikte Ethereum ekosistemi üyelerinin birçoğu hastalığa yakalanmıştı.

Etkinliğe katılan Vitalik Buterin’in de Kovid-19’a yakalandığı düşünülse de Buterin semptomları göstermediğini açıkladı. Yaşanan ertelenmeye rağmen Devcon’un 2021 yılında düzenleneceğinin belirtilmesi, Ethereum yatırımcıları için kesinlikle iyi haber gibi gözüküyor.

Devcon daha önce Osaka, Prag, Cancun ve Londra’da düzenlenmişti ve 2021 yılındaki etkinlik Latin Amerika’da düzenlenen ilk Devcon olarak da kayıtlara geçecek. 2021 yılına kadar Koronavirüs salgınının gidişatı ve ülkeler tarafından alınan kararlar da Kolombiya’daki Devcon’u etkileyebilir ve bunun hala iptal edilme ihtimali bulunduğunu söylemek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.