Ünlü Analistten Bitcoin ve Dev Altcoin İçin “Ters Köşe Olmayın” Uyarısı!

Yakından takip edilen kripto para analisti Smart Contracter, en büyük altcoin'in yükseliş sinyali verdiğini, Bitcoin'in (BTC) ise yeni bir ralli için hazırlanıyor olabileceğini söyledi.
12:30
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in 2018’de dibe vuracağını öncesinden haber vermesiyle yakından takip edilen kripto para analisti Smart Contracter, en büyük altcoin Ethereum (ETH) yükseliş sinyali verirken, Bitcoin’in (BTC) yeni bir ralli için hazırlanıyor olabileceğini söyledi.

Analistin Bitcoin Analizi

Anonim kripto para analisti Smart Contracter, 220 binden fazla Twitter takipçisine Bitcoin‘in fiyatındaki düzeltme dönemini tamamladığını ve artık yukarı yönde hareket etmeye hazır olabileceğini belirterek “Dürüst olmak gerekirse bunun BTC için en düşük seviye olduğunu düşünüyorum, buradan günlük grafikte 25 bin 500 dolara kadar bir yükseliş bekliyorum.” dedi.

Smart Contracter, dalgalar halinde hareket etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeyi amaçlayan bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Elliott Dalga teorisine göre, yükselişe geçen bir varlık beş dalgalı bir ralliden geçer; birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar yükseliş, ikinci ve dördüncü dalgalar ise düşüş dönemleridir.

Analistin grafiğine bakıldığında Bitcoin’in şu anda döndüncü dalgayı tamamladığı ve beşinci dalgayı başlattığı görülüyor. BTC, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,11 düşüşle 21 bin 805 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’da Yükseliş Bekliyor

Bitcoin’in ardından Ethereum’a geçen Smart Contracter, ETH boğalarının yükselen bir kanalın yükselen trend çizgisinin başarıyla savunmaya başladığını söyledi:

Günlük ETH grafiğinde mükemmel kanalın tepe noktası yeniden test edildi. Bırakın yükselsin.

Analistin yükseliş beklediği ETH, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 1,26 düşüşle bin 514 dolardan el değiştiriyor.

Kripto para analisti aynı zamanda eşten eşe ödeme ağı Litecoin‘in (LTC) fiyat hareketini de yakından takip ediyor. Smart Contracter’a göre, paritenin düşük zaman diliminde birden fazla direnç göstermesinin ardından Litecoin, Bitcoin (LTC/BTC) karşısında yükseliş sinyalleri veriyor.

Analist, “LTC şu ana kadar toparlanan ilk ana altcoin’lerden biri.” diyerek Litecoin’deki toparlanmanın devam edebileceğine vurgu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar