X

Ünlü Analist’ten Dikkat Çeken Ethereum (ETH) Açıklaması! “Çok Düşük”

Ünlü analist Lark Davis, son podcast'inde Ethereum'un büyük ölçüde düşük değerlendiğini savundu.
09:10
2 Kasım 2021
Ünlü Analist'den Dikkat Çeken Ethereum (ETH) Açıklaması! "Çok Düşük"

Popüler kripto para birimi Ethereum kısa süre önce 4.440 doların üzerinde yeni bir ATH kaydetti. Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemesi ile birlikte birçoğu bu seviyenin güçlü seviyeler olduğunu düşünürken, analist Lark Davis, son podcast’inde Ethereum’un büyük ölçüde düşük değerlendiğini savundu.

Dikkate Alınması Gereken 5 Olay

Ethereum‘un sosyal medya platformlarındaki kullanım durumu bağlamında konuşan Davis, bazı önemli gözlemlerde bulundu. Çok uzun zaman önce Reddit, topluluk token’larını Ethereum platformunda başlattı.

Son zamanlarda, Reddit bir NFT lansmanına işaret etti. Davis, “aylık 430 milyon aktif kullanıcı” topluluğunun artık Ethereum platformunu kullanacağını belirtti. Benzer şekilde, Twitter’ın bile NFT platformu için “Ethereum tabanlı doğrulamayı etkinleştirmesi” gerekeceğini umuyordu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca, milyarlarca kullanıcıya sahip TikTok’un, yaratıcı liderliğindeki NFT koleksiyonunu ikinci nesil blok zincirinde zaten başlattığını da unutmayalım. Davis’in beklendiği gibi, benzer bir duyuru daha Facebook’tan gelebilir. “Aylık 2,8 milyar aktif kullanıcıya” sahip olan platform, yaklaşmakta olan metaverse planları için “çok zincirli” bir yaklaşım benimseyebilir.

Ancak, Facebook’un NFT planları Ethereum‘u tekrar zorlayabilir. Ek olarak, Facebook’un Novi cüzdanının geniş çapta benimsenmesi de Ethereum açısından odaklanılması gereken önemli bir şey.

NFT’lerden ETF’lere

Endüstri çapında bir zafer olarak kabul edilen şey ise, Bitcoin odaklı ETF‘lerin piyasaya sürülmesidir. Doğal olarak, Davis ve diğer yatırımcılar bir ETH ETF’nin yakında karşımıza çıkmasını bekliyor. Bu konuda Kanada’nın hem Bitcoin hem de Ethereum ETF’lerine izin vermesi oldukça fazla dikkat çekti. Dolayısıyla analist Lark Davis, Kanada’nın ardından ABD pazarından da bu tarz bir adım beklediğini kaydetti.

Öte yandan Coinshares’in haftalık raporuna göre Ethereum, 25 Ekim itibarıyla üst üste üçüncü haftada toplam 1,4 milyon dolar çıkış gerçekleştirdi. Yatırımcıların kar alımı yapmasına rağmen ETH’nin kurumsal ilgisi hala oldukça güçlü.

JP Morgan analistleri daha önce kurumların Bitcoin yerine Ethereum’u tercih ettiğini belirtmişti. Davis ayrıca bu kurumlar arasında “kamu şirketlerinden özel fonlara, aile ofislerine vb. kadar farklı aktörlerin” olduğunu açıkladı. Çünkü bu kurumlar Ethereum’a yatırım yapılabilir bir varlık olarak bakıyorlar.

Ayrıca, talebin artmasıyla birlikte, merkezi borsalardaki mevcut Ethereum arzı %18 azaldı. Bu da içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla yaklaşık olarak 4 milyon ETH‘ye eş değer.

Öte yandan Goldman Sachs‘tan Bernhard Rzymelka kısa süre önce yaptığı açıklama ile Ethereum fiyatının yıl sonuna kadar iki katına çıkacağını tahmin etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar