reklamı kapat

Ünlü Analist Bitcoin Halving Sonrasındaki Muhtemel Fiyatı Açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin (BTC) Halving'den sonra olası fiyat seviyesini açıkladı.
10:00
25 Ocak 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç gün boyunca konsolidasyon sürecinden geçmekteydi ve hafif bir düzeltme yaşadı. 9.000 dolar bandından düşüşe geçen BTC, önce 8.600 dolara kadar, daha sonra ise 8.200 dolara kadar geriledi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.300 dolar üzerinden işlem gören BTC, aslında 8.200 dolar seviyesinin önemli bir destek noktası olduğunu göstermiş oldu. Şu an için fiyatın daha düşük seviyelere inebileceğine dair birçok tahmin olsa da, Bitcoin grafikleri konusunda uzman bir isim bu duruma katılmıyor.

Bitcoin’in Kısa Vadeli Yönü

TradingView’in en ünlü kripto para analistlerinden birisi olan TradingShot, yakın zamanda yayınladığı bir analizinde Bitcoin için durumun tam tersine döneceğini ifade etti. TradingShot, aşağıdan görülebilecek grafikle yaptığı tahmininde, BTC’nin kısa vadede 11.500 dolara kadar yükselebileceğini vurguladı. Tabii ki yükselişten önce hafif bir düşüş yaşanacağını da belirten analist, 7.300 dolara kadar iniş olmasının da tahminleri çerçevesinde olduğunu dile getirdi.

Bitcoin BTC

Bitcoin Halving Geliyor!

Analist tahmininin devamında Bitcoin Halving (yarılanma) sonrası fiyatın 11.500 doları da aşacağını vurguladı. TradingShot’a göre Bitcoin daha önce kırdığı 20.000 dolarlık rekoru bu seferki Bitcoin Halving sonrası aşacak ve yeni bir rekor ile piyasayı şaşırtacak.

Aslında Bitcoin’in Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan blok ödülü yarılanması şu an için bütün piyasanın dikkatini üzerine çekti. Buradaki haberden hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz Bitcoin Halving veya yarılanması yarattığı bu büyük beklenti ile kesinlikle hareketli günlerin geleceğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun