X


Ünlü Analist Bitcoin (BTC) İçin Altı Haneli Hedefini Duyurdu! Altın Oran Detayı!

Bitcoin (BTC) için altın oran detayı ve yıl sonu hedefleri.
20:42
25 Temmuz 2021

Sosyal medyanın yakından tanıdığı analist Ben Armstrong volatil piyasalara rağmen Bitcoin fiyatının büyük yükselişine devam edeceğini düşünüyor. Yükseliş beklentisinin nedenlerini açıklayan Ben Armstrong yatırımcılara tam anlamıyla moral veriyor. Peki ünlü analist kendinden neden bu kadar emin?

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Ben Armstrong’a göre kesinlikle yükselişine devam edecek. Ünlü analist büyük ölçüde doğru tahminlerde bulunan, çok sayıda modellemenin bu yükselişe işaret ettiğini düşünüyor.

Videonun başında Armstrong, Bitcoin Stock-To-Flow modelinden ve bunun Bitcoin halving ile olan ilişkisinden bahsetti. Hatırlarsanız S2FX modellemesi (Stock-To-Flow) PlanB isimli anonim bir analist tarafından Bitcoin için ortaya atılmıştı. Bitcoin’in arz kıtlığı ve planlı arzı ele alan S2FX modellemesi kaba ancak çoğunlukla doğru tahminlerde bulunuyor. Günlük veya haftalık tahminlerden daha ziyade 3,6,9 aylık ön görüler ortaya koyan bu model ilk olarak 2019 yılında PlanB tarafından Bitcoin’e uygulandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analiste göre, Bitcoin’in stok-akış oranı, ağda her dört yılda bir tetiklenen ve Bitcoin üretimini yarıya indiren bir mekanizma olan halving ile tam bir şekilde birleşiyor.

Armstrong tarafından tespit edilen boğa döngüsüne göre halving öncesinde ciddi bir fiyat yükselişi yaşanacak.

Bitcoin (BTC) Yıl Sonu Hedefi

Ben Armstrong daha önce PlanB tarafından duyurulan 100.000 – 288.000 dolar Bitcoin hedefini destekliyor. Ünlü analist, Bitcoin’in tarih boyunca yaptığı hareketleri benzer şekilde yineleyerek bu hedefe yaklaşabileceğini düşünüyor.

Ben Armstrong şunları söyledi;

Bu noktada, 288 bin dolar muhtemelen bu yıl için ulaşılamaz durumda. Ancak daha önce Bitcoin fiyatının çok kısa zaman dilimlerinde ikiye hatta üçe katlandığını gördük. Bu yılın başlarında, sadece bir ayda 30.000 dolardan en yüksek 50.000 dolara yükselen fiyatları izledik. Şubat ayında Bitcoin (BTC) neredeyse %100 arttı. Bu yine olabilir.

Altın Boğa Oranı, Bitcoin fiyatının 350 günlük hareket ortalamasını gösterir. Altın Oran (1,6) ve Fibonacci dizisi (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21).

Birçok analiste göre Bitcoin altın boğa oranı çizgisini takip edebilirse, PlanB tarafından duyurulan 100.000 hedefi gerçekleşebilir. Ancak bu öngörülerin hiçbirinin gerçekleşme garantisi bulunmuyor. Sosyal medyadaki tüccarların görüşlerine göre açacağını pozisyonlar zarar etmenize de sebep olabilir. Kripto para piyasalarının son derece riskli olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Ulaş Eral
    2 ay önce

    Ne kadar yaygaracı, baloncu, defelist var ise analist olmuş…

    8