X


TVL’de Son Ayların En Düşük Seviyeleri Kaydedildi: Solana (SOL) Güncel Teknik Görünüm!

Solana blokzincirinde kitlenen toplam değer (TVL), geçen hafta kaydettiği düşüş ile birlikte son ayların en düşük seviyelerine geriledi.
11:51
16 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Solana blokzincirinde kilitlenen toplam değer (TVL), son aylarda büyük bir düşüş yaşadı. Solana’nın TVL’i, 1 Ocak’ta yaklaşık 11,22 milyar dolardan 15 Mayıs’ta 4,38 milyar dolara geriledi. Öte yandan Solana (SOL), UST krizi ve bu UST krizinin de kripto para piyasasında büyük bir satış baskısı oluşturması ile birlikte geçen hafta yüksek oranlarda değer kayıpları kaydetti.

Solana TVL’inde Büyük Düşüş

Solana blokzincirinde kilitlenen toplam değer (TVL: Total Value Locked), geçen hafta büyük ölçekli bir düşüş yaşadı. 2021 yılında büyük ölçekli artışlar kaydeden Solana’nın TVL’i, güncel olarak son ayların en düşük seviyelerine geriledi. Solana TVL’i 1 Ocak tarihinde yaklaşık 11,22 milyar dolarken, kaydettiği düşüşlerin ardından güncel olarak 4,38 milyar dolar seviyesinde.

Öte yandan Solana (SOL), UST krizi ve kripto para piyasasındaki düşüşün de etkisiyle yüksek oranlarda değer kaybetti ve geçen hafta 37 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Solana (SOL) Güncel Teknik Görünüm

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçen hafta UST krizi ile birlikte 24.500 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesinin ardından kaydettiği düşük oranlı yükseliş hareketleri ile yeniden 30.000 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in yeniden 30.000 dolar fiyat seviyelerine yaklaşması ile de yükseliş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı.

Bu bağlamda Solana blokzincirinin yerel kripto para birimi SOL, son haftalarda UST krizi ve kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin etkisiyle yüksek oranlarda değer kaybetti. Ancak SOL, geçen hafta 37 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesinin ardından kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 53 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar