Tron (TRX) Ağındaki Tether Sayısı 1 Milyarı Buldu!

Tron ağında piyasaya sürülen Tether miktarı 1 milyar adete ulaştı.
10:00
29 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinMetrics tarafından aktarılan verilere göre, Tron‘un(TRX) blockchain ağında piyasaya sürülen Tether (USDT) sayısı 1 milyar adeti buldu. Tether ilk olarak sadece Bitcoin‘in (BTC) OMNI protokolü ve Ethereum‘un ERC-20 protokolü tabanlı bir stablecoin olarak piyasaya giriş yapsa da, geçtiğimiz aylarda Tron ağına geçiş yapacağını açıklamıştı.

Elde edilen sonv erilere bakıldığında da Tron ağındaki toplam USDT arzının, Bitcoin ağındaki toplam USDT arzını geçmeye yaklaştığını görebiliyoruz. Buna rağmen hala en yüksek USDT miktarı Ethereum ağında yer alıyor.

Tether

Bitcoin Ağı Terk Ediliyor

Peki Tether yönetimi neden Bitcoin ağını terk edip Ethereum ve Tron ağlarına geçiş yapmayı seçti? Bunun en büyük sebebi Bitcoin ağındaki yoğunluk olarak biliniyor. Bitcoin ağı saniyede yapabileceği işlem sınırının çok düşük olması nedeniyle bazen USDT işlemlerinde yavaşlama ve işlem ücretlerinde yükseliş yaşayabiliyordu. Zaten ölçeklenebilirlik ile ilgili sorunları olan Bitcoin ağından göç, kesinlikle USDT’nin işlem kapasitesini ve ücretini geliştirdi ve daha iyi bir hale getirdi.

Ethereum’a geçişe rağmen yine istediği seviyeye ulaşılmadığını düşünen Tether yönetimi, bu sefer de Tron ağına göç etti. Justin Sun 2020 yılı sonuna kadar Tron tabanlı USDT’nin bir numaralı stablecoin olacağını iddia etmişti.

Tether yönetimi bir taraftan USDT hakkında gelişmelere imza atarken, diğer taraftan da altına destekli stablecoin Tether Gold’u piyasaya sürmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar