Tron CEO’su Justin Sun’a Dava Açıldı!

Justin Sun'a ve Tron'a 15 milyon dolarlık dava açıldı!
12:00
28 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Richard Hall ve Lukasz Juraszek olarak bilinen iki eski BitTorrent çalışan, Tron Foundation‘a, Justin Sun‘a ve mühendislik birimi başkanı Cong Li‘ye dava açtı.

Sun’a 15 Milyon Dolarlık Dava!

Kaliforniya içerisinde açılan davanın detaylarında oldukça korkutucu ve ilginç detaylar yer alıyor. Eski çalışanlar, Tron’un ve Justin Sun’ın birçok yasa dışı işe bulaştığını, kripto para piyasasını kendileri için maniple ettiklerini ve çalışanlarına şiddete varan şeyler yaptıklarını iddia ediyorlar. Hall özellikle Justin Sun’ın, BitTorrent yazılımının piyasaya sürülmesi konusunda kendisine inanılmaz bir baskı yaptığını ve Sun’ın yönetici Li’yi bu konuda tokatladığını iddia ediyor. Buna ek olarak Li’nin de başka bir müdüre işleri yetiştiremediği için vurduğu mahkeme evraklarına girmiş durumda.

Hem BitTorrent Token hem de Tron (TRX) hakkında çok fazla yasa dışı işlem yapıldığını belirten eski çalışanlar, yeni güncelleme yüzünden Torrent üzerinde çocuk pornosu gibi videoların gezindiğini ancak ne Sun’ın ne de diğer yöneticilerin bunu umursamadığını ifade ettiler. Açılan davada 15 milyon dolarlık tazminat talebi mevcut ve haksız yere işten çıkarılma, kötü çalışma koşulları, ırkçılık ve ayrımcılık gibi suçlamalar da davada yer edindi.

İki eski çalışan Kafkas kökenli oldukları nedeniyle Sun’ın ve yöneticilerin kendilerini sevmediklerini, Sun’ın her çalışanın Çin kökenli olmasını arzuladığını ifade ediyorlar.

Sosyal medya üzerinde oldukça “girişimci” birisi olarak görülen ve geçtiğimiz günlerde Apple kurucu ortağı Steve Wozniak ile buluşan Sun’ın bu iddialar karşısında henüz yanıt vermemesi ise kafaları karıştırdı ve şüpheleri arttırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar