X


Tether (USDT) CTO’sundan Önemli Dava Açıklaması: USDT Tehlikede mi?

Tether CTO'su piyasalara güven verdi.
18:07
10 Ocak 2021

Bütün kripto para piyasası son günlerde Tether (USDT) cephesinden gelecek habere ve 15 Ocak tarihine odaklandı. New York Başsavcılığı tarafından USDT’ye, bunun arkasındaki Tether şirketine ve Bitfinex kripto para borsasına açılan dava son hız devam ederken 15 Ocak 2021 tarihinde Tether’ın önemli evrakları teslim etmesi gerektiği biliniyor.

Tether CTO’su Açıkladı: Korkulacak Bir Şey Yok

Twitter ve bunun gibi sosyal medya kanallarında Tether ekibinin evrakları yeterli zamanda teslim edemeyeceği konuşulurken Tether şirketinin CTO’su Paolo Ardoino’dan piyasayı rahatlatan bir açıklama geldi. Değeri 1 dolara endeksli olması gereken USDT’nin son 24 saat içerisinde ilginç bir şekilde değer kaybetmeye ve yatırımcıların bunu terk etmeye başladığı anda gelen açıklama oldukça önemli.

Ardoino, bunun FUD olduğunu vurgulayarak Tether ve Bitfinex’in bu süreçte 2,5 milyon adetten fazla evrak teslim ettiğini vurguladı. Görüşmelerin de devam ettiğini belirten Ardoino, işlerin 15 Ocak tarihinden sonra her zamanki gibi devam edeceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

USDT, %100 Oranında Rezerve Sahip

Tether CTO’su katıldığı podcast içerisinde de benzer açıklamalarda bulundu. USDT’nin %100 oranında teminatlı olduğunu belirten ünlü yönetici, 2021 yılında şeffaflığı arttırma adına çalışmalar yapacaklarını vurguladı ve yakında haber vereceğini ima etti. USDT’nin güçlü KYC/AML önlemleri aldığını da belirten Ardoino, hafta sonunda yapılan 400 milyon dolarlık basımların da kaynağının açıklandığını vurguladı.

Tether, toplam piyasa değeri açısından dünyanın en büyük stablecoini olarak biliniyor. 24 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Tether’in Ethereum’dan sonra en büyük üçüncü kripto para olduğu da görülmekte. Bu sebeple Tether’ın başına gelebilecek olası bir yasal sorun, bütün kripto para piyasasını olumsuz etkileyebilirdi.

Tether CTO’su Güven Verdi

Tether CTO’sunun yaptığı açıklama ise korkulacak bir şey olmadığına işaret ediyor. Kripto para piyasasında bu olayın paniği ile özellikle bugün altcoinlerde yaşanan yükselişin uzun sürmemesine yol açıldı. 15 Ocak tarihi yaklaşırken böyle bir açıklama yapılması ve CTO’nun piyasalara güven vermesi ise Bitcoin ile altcoinlerin yükselişinin kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilir.

BTC fiyatı 42.000 dolara kadar çıktıktan sonra hafif bir düzeltme yaşamıştı ve şimdi gelen haber ile beraber yeniden yükseliş rekorları kırıldığını görmek muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar