X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşerken XRP, DOT, BCH ve ETH Yatırımcılarının Dikkat Edeceği Seviyeler

BTC fiyatından en az etkilenen altcoinler ve bunlarda dikkat edilecek seviyeler hangileri?
00:31
11 Ocak 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hiç beklenmeyen bir anda çok sert düşüşe geçerek 35.000 dolara kadar geriledi. Bitcoin fiyatının farklı kripto para borsalarında 35.000 dolara gerilemesi birçok yatırımcının pozisyonlarının tasfiye olmasına neden oldu. Özellikle 10x ve üzeri kaldıraç kullanarak açılan long pozisyonların tasfiye olduğu ve son 1 saat içerisinde 1,2 milyar dolarlık işlemin buharlaştığı görülüyor.

Bitcoin Fiyatı Kısa Bir Dip Yaşadı

Bitcoin fiyatı aşağıdaki grafiğe bakıldığında sadece 1 saat içerisinde %16’dan fazla yani yaklaşık 7.000 dolar gerileme yaşadı. Bu düşüş geçici olsa ve BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 38.000 dolar üzerine çıksa da yatırımcıların paniği hala devam ediyor. Özellikle altcoinlerin tam da yükselişe hazırlandığı bir anda gelen bu düşüş yatırımcıları korkuttu. Peki altcoin yatırımcıları şu an tam olarak hangi kritik seviyelere dikkat etmeli?

btcusd_chart

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH/USD Teknik Analizi

Tüm zamanların rekoruna çok yaklaşan Ethereum (ETH), 1.340 dolar seviyesindeki direnç noktasından döndü. ETH fiyatının şu an için en kritik destek seviyesi ise 1.200 dolarda yer alıyor. 1.200 doların altına inilmesi ise kanalın dip noktasının 800 dolar olarak güncellenmesine yol açacaktır.

XRP Fiyatı İvmesini Kaybetti mi?

Öte yandan son günlerde ciddi bir hareketlenme yaşayan XRP fiyatı da Bitcoin’in düşüşüne rağmen tutunmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,316 dolardan işlem gören XRP/USD işlem çiftinin 0,30 dolar desteğini kaybetmemesi iyiye işaret. XRP fiyatı 0,34 dolar direncini kırmayı başarır veya burayı kırana kadar 0,30 dolarda tutunabilirse korkulacak bir şey olmayabilir.

Bitcoin Cash Hala “Yeşil”

Son 24 saatin en hızlı yükselen kripto para birimlerinden olan Bitcoin Cash ise bu düşüşe karşın hala yeşil. BCH fiyatı son 24 saat içerisinde %7,8 yükseliş ile Bitcoin’in düşüşüne en kayıtsız kalan kripto para birimi oldu. BCH fiyatı şu an tam olarak kritik destek noktasının üzerinde ve 580 doların kaybedilmesi 500 dolara çekilme yaşatabilir. BCH/USD paritesinin 610 doları kırması ise 700 dolara uzanan yolu aralayacaktır.

Polkadot Kritik Destek Üzerinde

Polkadot, tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra 10,5 dolar seviyesindeki direnç noktasına takıldı. DOT/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 9,13 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 9 dolar kesinlikle psikolojik bir destek. DOT fiyatının 9,37 dolar üzerine çıkması ise yeniden yükseliş umutlarını yeşertebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar