Reklam

Monero (XMR), Dash (DASH) ve Diğer Gizlilik Coinleri Rekora Gidiyor: İşte Kritik Seviyeler

DASH ve XMR fiyatlarındaki yükseliş sürüyor.
16:17
10 Ocak 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından birisi konumundaki Bittrex kısa süre önce gizlilik odaklı kripto para birimleri Monero (XMR) ve Dash’i (DASH) delist etti. Bittrex’in bu hareketi diğer gizlilik odaklı altcoin projelerinin de delist edilebileceği korkusunu yarattı ve hem XMR hem de DASH bu korku ile çakıldı.

Gizlilik Odaklı Coinler Sert Düştü

Önde gelen gizlilik coinlerinde yaşanan düşüşlere rağmen son 24 saat içerisinde bunların inanılmaz bir toparlanma yaşadığı görülüyor. DASH fiyatı son 24 saat içerisinde %47, son 7 gün içerisinde ise %70 artış kaydetti. Analistler toplam piyasa değerine göre en büyük 30. kripto para birimi konumundaki DASH’in BTC karşısında %50 yükselmesini ise “yoğun alış baskısı” olarak tanımlamakta.

DASH Teknik Analizi

DASH fiyatının artışını sağlayacak hiçbir gelişme bulunmuyor ve bunun sadece yaşanan düşüş sonrasında yatırımcıların fırsatı değerlendirmesi olduğu düşünülüyor. DASH/USD fiyatı daha önce 1.473 dolara kadar ulaştı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ulaşılan 149 dolar hala yolun çok ama çok başında olunduğunu gösteriyor. Fiyatın son 1 yılın en yüksek değerinde olması ise yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

DASH teknik analizine göre bundan sonra 170 dolar ve 200 dolar kritik direnç rolü oynayabilir. DASH fiyatının son 24 saat içerisinde %50 yükseliş elde etmesi, birkaç gün boyunca fiyatın yatay seyretmesine yol açabilir. Buna rağmen hızlı bir şekilde 170 doların geride bırakılması kesinlikle DASH için 300 dolara giden kapıyı aralayacaktır.

Olası bir düşüşte DASH fiyatı önce 120 dolar, devamında 89 dolar ve son olarak 70 dolar seviyelerinde Fibo ile uyumlu destek noktalarına sahip.

XMR/USD Teknik Grafiği

Toplam piyasa değerine göre en büyük gizlilik coini olarak bilinen Monero da bu yükseliş fırsatını kaçırmadı. Son 24 saat içerisinde %11 artış kaydeden XMR, hala daha önceki düşüşündeki yaralarını tam anlamıyla saramadı. XMR/USD teknik analizine göre fiyat 160 dolarda ciddi bir direnç ile karşı karşıya. 160 doların kırılması ise 180 doları, buradan direkt olarak 220 doları getirebilir.

xmr usd

XMR ticari hacminin azalması ise fiyatın yeniden 158 dolar seviyesinden 140 dolara kadar gerileyebileceğine işaret ediyor. 200 SMA ve 100 SMA seviyelerinin kritik kesişiminde yer alan XMR’ın 157 dolar altına inmesi 146 doları getirecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar