X


Tether, Altına Endeksli Stablecoin’ini Tanıttı!

Tether yeni altına endeksli stablecoin'i resmen tanıttı.
08:52
17 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Toplam piyasa değerine göre hala dünyanın en büyük stablecoin‘i olan USDT‘nin arkasındaki Tether ekibi, yatırımcılar tarafından şeffaflık konusunda çok fazla eleştirilmelerine rağmen piyasaya yeni ürün sunmaktan vazgeçecek gibi durmuyor.

Tether Gold adıyla tanıtılan yeni kripto para birimi, 25 Aralık günü itibariyle piyasaya sürülebilir. Bitfinex ve Tether yönetiminin özellikle 25 Aralık tarihini gözüne kestirmesinin sebebi ise bunun Noel zamanına denk gelmesi olarak açıklanmakta. Noel döneminde kripto para sektörü genellikle çok sert hareketler yaşamakta ve bu yıl da benzeri gerçekleşebilir.

Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamasında Tether Gold’un dijital para sektörüne beklenen özgürlüğü ve rahatlığı getirebileceğini belirttikten sonra sözlerine şunları ekledi:

”Mevcut makro finans belirsizliği yatırımcıların risklerini dengeleyebilecekleri geleneksel varlıklara olan ihtiyacı arttırmakta. Özellikle kripto para sektöründe buna çok daha fazla ihtiyaç duyulmakta ve altın tarihsel olarak da hep bir risk dengeleyici olarak kullanılmıştır.”

Altın Destekli Stablecoin Furyası

Aslında Tether bu fikrini geçtiğimiz haftalarda Paolo Ardoino’nun The Block ile yaptığı röportajı esnasında da dile getirmişti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle piyasada yaklaşık 20 adet altına endeksli token mevcut ve bunlardan birisi de Tether’in rakibi Paxos’un Paxos Gold isimli stablecoin’i. Yine de Tether’in bu alana giriş yapması, birçok kripto para yatırımcısının aklını çelip rekabeti körükleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar