Terra Classic (LUNC) İçin Kara Haber! 1 Dolar Hayal Mi Oldu? Binance Açıkladı Yatırımcı Tedirgin!

Kripto para dünyasının sansasyonel token'ı Terra Classic için Binance tarafından gelen haberler yatırımcıların canını sıkabilir.
21:37
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra Luna Classic topluluğu, kripto borsası Binance’in LUNC yakma mekanizmasına devam etmesini aktif olarak bekliyor. Topluluğun 3 temel öneriyi ve bir yazılım yükseltme önerisini geçirmesiyle birlikte, milyarlarca LUNC yakma işleminin topluluğa geri dönmesi konusundaki spekülasyonlar Crypto Twitter’ın her yerinde kendisine yer buluyor.

Binance Ne Yapmıştı?

Lunc yakma kampanyasına en büyük katkıyı sağlayan Binance, sadece 3 ayda 20 milyardan fazla LUNC token yaktı. Ancak, 28 Aralık’ta kripto borsası, 10983 sayılı Teklif ve 11111 sayılı Teklif nedeniyle LUNC arzını azaltmak için topluluğa katkıyı azalttığını duyurdu. Binance bu olaydan sonra LUNC spot ve marj alım satım ücretlerinin %100’ü yerine %50’sini yakmaya başlamıştı.

Binance LUNC yakma işleminin 7. Partisinde, kripto borsası LUNC spot ve marjin işlem çiftlerindeki işlem ücretlerinin %50’sini yeni bir yakma adresine gönderiyordu. Bu adrese gönderilen LUNC, LUNC’u yakma vergisinden geri alınmayacak ve topluluk havuzuna katkıda bulunacaktı. Şu anda, topluluğun %0,2’lik yakma vergisinden geri alımı tamamen önlemeye yönelik bir öneriyi kabul etmesinin ardından geri alım işlemi kapatılmış durumda.

Ne yazık ki, Binance LUNC yakımı çok daha yüksek olmayacak, ancak yakım oranındaki son yavaşlamayı telafi etmek için yeterli olacak. Son piyasa koşulları, LUNC fiyat değişiklikleri ve Binance’teki işlem hacmi göz önüne alındığında, 1 Mart’taki LUNC yakımının, 30 Kasım – 27 Şubat dönemini hesapladığımızdaki değeri olan 10 milyarın altında olması bekleniyor.

Terra Luna Classic Fiyatı Ralli Yapacak Mı?

Terra Luna Classic topluluğu, çekirdek geliştirici Edward Kim tarafından 11367 “Yükseltme v1.1.0” anahtar teklifini karardan geçirdi. Teklif, Terra Classic blok zincirine vergi muafiyet listesi, yakım vergisi ayrımı, yakım cüzdanının yeniden yaratılmaması ve zorunlu güvenlik güncellemeleri dahil olmak üzere yönetişim onaylı özellikler içeriyor. Bunlar, Binance tarafından LUNC yakmaya devam etmek için talep edilen değişikliklerdi.

LUNC fiyatı şu anda son 24 saatte %1,48 düşüşle 0.0001596 dolardan işlem görüyor. Fiyat bir hafta içinde %4 oranında düştü. Ayrıca, 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyatlar sırasıyla 0.0001596 dolar ve 0.0001642 dolar oldu.

İşlem hacmi son 24 saatte %15 azaldı, bu da trader’lar arasındaki ilginin azaldığını gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar