Reklam

Teknik Analiz: Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Dogecoin Fiyat Tahminleri!

Kripto para piyasaları haftalık kapanışa hazırlanırken Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Dogecoin için fiyat tahminleri!
22:48
21 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin 60.000 dolar üzerine yeni bir atak yaptı ancak başarısız oldu. Haftalık kapanışa saatler kaldı ve altcoinler gözünü BTC grafiğine dikti. LTO, PERL, ROSE, AVAX gibi altcoinler günü ciddi kazançla kapatmaya hazırlanıyor. Ethereum, Ethereum Classic ve Dogecoin gibi altcoinler, yüksek bir satışla 18 Kasım’da haftalık en düşük seviyelerine ulaştı. Boğalar satış baskısını henüz ortadan kaldırabilmiş değil, Pazartesi itibariyle fiyatın volatilitesinin artması bekleniyor.

Ethereum (ETH)

ETH, Kasım ortasına kadar yükselen kanal içinde istikrarlı yükselişine devam etti. Eylül 22 tarihinden 10 Kasım’a kadar %61 kazanç getiren ETH, nihayet ay içinde ATH noktası olan 4.868 dolara dokundu. Ardından Bitcoin öncülüğünde gelen düşüş dalgası fiyatı %20 seviyesinde geri çekti. Üç gün önce 21 günün en dip seviyesine ulaşan ETH 4.000 doların üzerinde direnmeye devam ediyor. Boğalar artan satış baskısına rağmen 4.000 doların altındaki fiyatı geçici hale getirdi.

Yazı hazırlandığı sırada 4.361 dolardan alıcı bulan Ethereum (ETH) eğer haftalık kapanışta bir olumsuzluk olmazsa kısa vadede 4.500 doları hedefleyecektir. Kritik bölge olan 4.000 ve 4.200 doların yakından izlenmesi gerekiyor.

Ethereum Classic (ETC)

27 Ekim’den bu yana ETC boğaları, fiyatı on haftanın en yüksek seviyesine çıkarmak için uğraşıyordu. Nihayet 9 Kasım tarihinde %40’a yakın yükselişle bu gerçekleşti. Ancak, o zamandan beri fiyat düşen kanala döndüğü için boğalar avantajını kaybetti.

18 Kasım tarihinde, BTC’nin de zorlamasıyla üç haftanın en dip seviyesi görüldü. Son üç günde %7 artan ETC fiyatı 51,5 direncini kırmak için çabalıyor. Ancak momentum bu niyeti şimdilik desteklemiyor. Hacim zayıf ve RSI geri dönüşü net bir şekilde teyit etmiyor. Direnç testi başarısız olursa fiyat haftalık kapanışlar kayıplarını artırabilir.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, piyasa eğilimleriyle bağdaştırıldıktan sonra Ekim ayında güçlü bir yükseliş kaydetti. 28 Ekim tarihinde 11 haftanın en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran DOGE, %72’nin üzerinde kazanç getirmişti. Ancak ayıların hacimli satışı 28 Ekim tarihinden 18 Kasım’a kadar DOGE fiyatının %33’e yakın değer kaybetmesini sağladı. Sonuç olarak 18 Kasım tarihinde altı haftanın en dip rakamı görüldü.

Güncel olarak 0,228 dolardan işlem gören DOGE toparlanma sinyalleri gönderiyor. RSI hafif bir yükselişe işaret etse de momentum halen zayıf, fiyat eğer 0,226 seviyesinin altına sarkarsa haftalık kapanışla birlikte 0,2 bölgesine dokunabilir. Yükseliş için 0,24 bölgesinin desteğe dönüşmesi gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar