X

Tarih Tekerrür Ederse, Ethereum (ETH) Fiyatı 800 Doları Görebilir

Ethereum fiyatı tarihsel grafiği takip edecek mi?
18:34
19 Ekim 2020

Kripto para piyasası da aynı diğer finans piyasaları gibi belirli döngüler içerisinde hareket eder ve genel görünüm söz konusu döngülerin devamından oluşur. Nasıl Bitcoin 2018 yılında ciddi bir düşüş yaşamış ve devamında yükselişe geçmişse, bundan sonraki dönemler de bir önceki döngünün devamı niteliğinde olabilir.

Ethereum teknik analizine ve fiyat grafiğine bakıldığında da Ethereum’un aynı Bitcoin gibi 2014 yılından 2017 yılına kadar belirli bir düzeni takip ettiği görülüyor. Haftalık Ethereum fiyat grafiğine bakıldığında 100 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamaların net bir şekilde üstüne çıkıldığı görülüyor. Aslında bu yükseliş 300 dolar desteğinin altına inilmesini de engellemişti.

Ethereum Fiyatı 800 Dolara Çıkabilir

Ethereum fiyatı 2020 yılındaki yükseliş döngüsünden önce 80 dolara kadar gerilemişti. Ancak Ethereum’un tarihsel grafiğine bakıldığında, bunun 2017 yılı öncesinde de üst üste iki büyük yükseliş trendi yaşadığı görülüyor. Yani ETH fiyatı yakın vadede 490 dolara kadar çıkmış olsa da bu aslında ilk yükseliş olabilir.

Uzmanlar ve teknik analiz verileri ise ikinci yükselişin çok daha şiddetli olabileceğini gösteriyor. Eğer tarih tekerrür eder ve ETH fiyatı geçmişteki gidişatını tekrarlarsa yakın vadede bunun iki katı yani yaklaşık 800 dolarlık bir fiyat seviyesi görülebilir.

Ethereum ile ilgili altyapısal gelişmeler de toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin hiç olmadığı kadar güçlü bir konumda olduğuna işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar