X

Bitcoin (BTC) Fiyatının Gidişatı İle İlgili Önemli Açıklama: Yüzde 75 İhtimal Var

Bitcoin fiyatının yönü ne olacak?
15:21
19 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta oldukça hızlı bir yükseliş yaşayıp 11.750 dolar seviyesine kadar çıksa da bunun devamında direnç noktasından tepki aldı ve 11.300 dolar seviyesine kadar geriledi. Hafta sonu boyunca yerinde sayan lider kripto para birimi yeni hafta ile birlikte ise yükselişe geçti.

11.476 dolardan işlem gören BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %0,5 artışa sahip. Aslında bu yükseliş BTC’nin birkaç gün boyunca süren konsolidasyon sürecini bitirdiğini ve yönüne karar verme aşamasına geldiğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı Kırılmanın Eşiğinde

Bitcoin fiyatının gidişatı tam olarak bilinmese de önde gelen kripto para analistlerinden Vince Prince, %75 ihtimalle yukarı yönlü bir kırılma yaşanabileceğini ifade etti. Prince’e göre Bitcoin şu an için yeni bir formasyon oluşturmanın eşiğinde ve bu trend çizgisinin oluşumuna bağlı olarak yükseliş kapıda olabilir. Yükselen trend çizgisinin içerisinde olunduğunu belirten Vince Prince, saatlik grafiğe göre kısa süre içerisinde BTC’de bir kırılma yaşanabileceğini düşünüyor.

Analistin işaret ettiği ilk direnç noktası ise 11.695 dolar olarak gözüküyor. Eğer BTC bu kanalın dışına çıkabilir ve direnç noktasını kırabilirse gerçekten de önemli bir yükseliş yaşayıp yeniden 12.000 dolar direncini görebilir. Tabii ki bunun tam tersinin olma ihtimali de bulunuyor. Eğer BTC 11.300 dolar desteğini kaybederse fiyat kendini bir anda 11.000 doların altında bulabilir ve bütün yükseliş trendi beklentileri yok olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar