X

Starbucks, Kripto Para Operasyonlarını Büyütüyor: Son Gelişme CEO Tarafından Açıklandı

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Starbucks kartlarına kripto para birimleri yüklenebilecek.
16:02
29 Ekim 2021

Seekingalpha’nın bildirdiği üzere Starbucks CEO’su Kevin Johnson, PayPal ve Bakkt ile yapılan ödeme ortaklığı sayesinde müşterilerin kripto para birimlerini Starbucks kartlarına yükleyebileceğini bildirdi. Yeni adım, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi birçok kripto parayı kapsıyor.

Starbucks, Kripto Para İşlemlerini Genişletiyor

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Starbucks kartlarına kripto para birimleri yüklenebilecek. Starbucks CEO’su Kevin Johnson, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi kripto paraların Starbucks kartlarına yüklenebileceğini duyurdu. Bununla birlikte Starbucks, geçtiğimiz dönemde çetrefilli bir yolla kripto para kullanımına izin vermişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bakkt üzerinden Bitcoin ödemelerini kabul eden Starbucks, kart entegrasyonu ile operasyonlarını genişletiyor. Bitcoin benimsenme oranları bu gibi gündelik hayata etki eden gelişmeler ile büyümeye devam ediyor. Starbucks, günde milyonlarca müşteriyi ağırlayan bir kahve zinciridir.

Kripto Para Birimleri Günlük Hayatımıza Dahil Oluyor

Kripto para birimleri artık birçok lokasyonda ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. Günlük hayatımızda kahve satın alımı, kahvaltı, akşam yemeği veya daha basit atıştırmalıklarda bile kripto para birimlerinin kullanımı yaygınlaşıyor. Bu da kripto para birimleriyle işlem yapma alışkanlığı doğuruyor. Kripto para birimleri popülarite kazansa da hala kullanım durumlarının işlenmesi konusunda insanlar zorluk çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük perakendecisi Walmart, mağazalarındaki kiosklarda Bitcoin alımına izin verdiğini açıklamıştı. Bu adımın kripto para birimleri benimsenme oranlarına olumlu etki edeceği aşikar.

Öte yandan kripto para piyasasının değeri 2.6 trilyon doları aşarken rekor seviyelerdeki seyrini sürdürüyor. Bitcoin, 60.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. En büyük altcoin Ethereum (ETH), 4.400 dolar ile bugün ATH kaydeden kripto paralar arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar