X

SONM Coin Nedir?

SONM Coin, Sony bilgi işlem gücü piyasasındaki dahili bir para birimidir.
10:53
2 Aralık 2020

SONM Coin, Sony bilgi işlem gücü piyasasındaki dahili bir para birimidir. SNM ile kullanıcılar, Sonm tarafından sağlanan kaynaklara erişebilirler. Sonm, bilgisayarlar, madencilik ekipmanları ve sunucular dahil olmak üzere dağıtık müşteri düzeyinde donanıma dayalı bulut hizmetleri sağlıyor. Kullanıcılar, donanımınızı kiralayabilir veya birilerinin bilgi işlem gücünü ihtiyaçları için kullanabilir.

Fog hesaplamanın ana fikri ise tek bir veri merkezi yapısının aksine, farklı bireysel bilgi işlem cihazlarından oluşan merkezi olmayan bir ağın kullanılmasıdır.

SONM (SNM) Nedir?

SONM (SNM), CGI görüntülemeden bilimsel hesaplamalara ve hatta oyunlara kadar çok sayıda görevi tamamlayabilen gerçek dünya uygulamaları ve dünya çapındaki hesaplamalar için bir platform sağlıyor. Sunucu, masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar gibi donanımların boşta kalan bilgi işlem gücünü paylaşmak isteyen tedarikçileri ve projeleri için bu gücü kiralamak isteyen kullanıcıları birbirine bağlayan küresel bir merkezsiz piyasa olmayı hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Platformun açıklamalarına göre SONM’nin 5 ana misyonu bulunuyor:

  • Bilgi işlem gücü için küresel bir piyasa oluşturmak. Bunun için platform açık kaynaklı olmanın yanıs sıra sahiplikten arınmış olmayı ve merkezi bulut sağlayıcılarından daha ucuz olmayı hedefliyor.
  • SONM tarihte ilk kez hem bireylere hem de işletmelere merkezi olmayan bilgi işlem kaynaklarını ihtiyaç duydukları miktarda kullanma fırsatı sağlamayı istiyor.
  • Bireysel donanım sahiplerinin bilgi işlem kaynaklarını kiralamaktan kâr etmelerini sağlamak amaçlanıyor.
  • SONM’nin misyonları arasında şu anda tüm dünyada kullanılan bulut bilişim devlerine uygulanabilir bir alternatif oluşturmak yer alıyor.
  • Yeni türden uygulamalar için bir platform oluşturmak için platformun tam anlamıyla kullanımını sağlamak hedefleniyor.

Bunlara ek olarak Sonm tarafından sağlanan altyapı, merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmaya veya çalışması için bilgi işlem kaynaklarına ihtiyaç duyan blok zinciri tabanlı hizmetleri barındırmaya izin veriyor. Örneğin Golem, iExec, SIA, Elastic gibi projeler tanınmış projeler arasında yer alıyor.

Ayrıca daha düşük bir fiyata kullanıcılar Sonm ağındaki GPU’lardan en iyi performansı elde edebiliyor. Bununla birlikte Sonm altyapısı, PC’ler, sunucular, veri merkezleri ve madencilik ekipmanları gibi dünya çapında binlerce cihazı içeriyor. Böylece platform CGI işleme için mükemmel olan sınırsız sayıda CPU ve GPU’ya erişim sağlamış oluyor.

SNM Coin Yorum

SNM Coin, özellikle sağlam adımlarla ilerlemesi ve diğerlerinden farklı bir amaca hizmet etmesi sebebiyle popülerleşen bir kripto para olarak yorumlanıyor. Yatırımcıların özellikle SONM (SNM) gelişmeleri sebebiyle yatırım sepetlerinde token’a yer verdikleri görülüyor.

Bunlara ek olarak her ne kadar SNM coin fiyatı da volatil olsa da diğer kriptolara göre nispeten daha az volatiliteye sahip olması da dikkat çekiyor. SONM coin yorumlarını daha iyi değerlendirebilmek için güncel ve tarihsel rakamlara göz atmakta fayda var.

Yazının yayına hazırladığı sırada 0,0098 dolardan işlem gören SONM coin, 3.539.235 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 826. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 359.600.000 adet SNM coin bulunuyor ve bunun maksimum 444.000.000 SNM’ye ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 13 Mart 2020 tarihinde 0,0037 dolar ile dibi gören SONM’ın (SNM) 17 haziran 2017 tarihinde 1,02 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

SONM Coin Nasıl Alınır?

SONM (SNM), işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir. Bu noktada SONM Coin’in Binance’te 27 Eylül 2017 tarihinde listelendiğini ve şu anda SNM/BTC ve SNM/ETH işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluştuğunu belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar