reklamı kapat

Son Dakika: Polisler Tron’un Genel Merkezini Bastı

Tron’un Pekin’deki merkezine baskın düzenlendi...
17:02
8 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Blockchain ağı Tron’un Pekin’deki ofislerini Çinli polislerin bastığı görüntülerin Twitter’da paylaşılması gündeme bomba gibi düştü.

30 Milyon Dolarlık Ponzi Şeması

Görüntüleri paylaşan Twitter kullanıcısının açıklamalarına göre, polisler Tron’un mevcut genel merkezini bastılar ve bu operasyonun bir “dolandırıcılık” sebebiyle gerçekleştiğini ifade ettiler.

Bitconist’in haberine göre bunların üzerine  CoinSpice kurucusu Hayden Otto Twitter üzerinden, “Polis Pekin’deki #Tron ofislerine baskın düzenliyor?” paylaşımını yaptı ve “Ayrıca, Tron’un bir dolandırıcılık olduğunu söyleyen çok sayıda öfkeli insan var.” ifadelerini kullandı.

 

Bunun yanında Yahoo Finance’in yaptığı açıklamalara göre bu baskın, Tron CEO’su Justin Sun’ın da dahil olduğu ve projeyle bağlantılı olduğu iddia edilen bir ponzi şeması ile ilgili…

Tron adı kullanılarak, Çin’de Wave Field’da, bir başka Blockchain kuruluşu olan “Wave Field Super Community” ile ülkede aktif olarak faaliyet gösteriliyordu. Ancak bu topluluk geçtiğimiz hafta aniden ortadan kayboldu. İddialara göre ortadan kaybolmadan önce yatırımcılardan 30 milyon dolar toplandı. Ayrıca yine iddialara göre Justin Sun’ın bu topluluktan haberi vardı ve Tron topluluğunu uyarmak için hiçbir şey yapmadı.

Doalyısıyla tüm bunları birleştirenler Tron’un bu topluluktan maddi çıkar sağladığını düşünüyor.

Buffet Yemeği Yalnız Mı Yiyecek?

Bildiğimiz gibi Justin Sun Twitter üzerinden yaptığı açıklamasıyla Bitcoin’e karşı nefretiyle tanınan ünlü yatırımcı Warren Buffet ile öğle yemeği yiyeceğini açıklamıştı. İki simin buluşması bütün kripto para topluluğu tarafından merakla bekleniyordu. Ancak eğer işler daha da kötüleşirse bu yemek hiç gerçekleşmeyebilir…

Gelişmeleri sizler için takip etmeye devam edeceğiz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.