f Son Dakika: Herkes Bugün Bu Haberi Bekliyordu! Grayscale Davası Son Durum! › COINTURK

Son Dakika: Herkes Bugün Bu Haberi Bekliyordu! Grayscale Davası Son Durum!

Özet

  • Grayscale davasında bugün de karar çıkmadı.

  • Cuma günü beklenen karar açıklanmamıştı ve uzmanlar Salı gününe işaret etmişti.

  • Karar ne yönde olursa olsun GBTC davası kriptoda volatilite doğuracak gibi görünüyor.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
17:14
22 Ağustos 2023

Kripto para yatırımcıları Cuma günü Grayscale davasında karar çıkacağından emin görünüyordu ancak karar çıkmadı. Sonrasında kararın Salı günü açıklanabileceğine dair iddialar ortaya atıldı. İkinci karar tarihi 22 Ağustos Salı günüydü ve Grayscale Baş Hukuk Sorumlusu beklenen paylaşımı yaptı.

İçerik Rehberi

Kripto Paralar Son Dakika

Grayscale Baş Hukuk Sorumlusu Craig Salm birkaç dakika önce kripto para yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan paylaşımını yaptı. Salm yaptığı paylaşımda kararın bugün de açıklanmaya bileceğini ima etti. Cuma günü de açıklanmaya kararın bugün duyurulması bekleniyordu. Grayscale davası SEC’in GBTC’yi spot Bitcoin ETF’e dönüştürmemesi nedeniyle açılmıştı. Davada çıkacak karar düzenleyici kurumu ETF onayına zorlayabileceği için yatırımcılar tarafından heyecanla bekleniyordu.

Bu davada gelecek karar her halükarda kripto paralardaki volatiliteyi artırabilecek güçtedir. SEC lehine bir karar ETF onayına dair umutları suya düşüreceği için piyasalarda satışı tetikleyebilir. Grayscale lehine kararda ise Bitcoin fiyatında hızlı bir toparlanma görebiliriz.

Peki karar ne zaman açıklanacak? Bununla ilgili net bir tarih söylemek güç, bazı davalarda bu tarz karar gecikmeleri sık olmasa da görülebiliyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI