X


Son Dakika: Binance Bu İşlem Çiftleri İçin de Ticareti Askıya Aldı! Terra Ekibi İle Masaya Oturdu

Popüler kripto para borsası geçtiğimiz dakikalarda yaptığı açıklamada bu işlem çiftleri için de ticareti askıya aldığını duyurdu. İşte detaylar...
11:35
13 Mayıs 2022
Son Dakika: Binance Bu İşlem Çiftleri İçin de Ticareti Askıya Aldı! Terra Ekibi İle Masaya Oturdu
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra (LUNA) ve UST‘te yaşanan kriz kripto para piyasasına büyük etki yarattı ve pek çok kripto para biriminin büyük oranlarda değer kaybetmesine neden oldu.

Yaşanan bu kriz sonucunda ise popüler kripto para borsası Binance, LUNA/BUSD ve UST/BUSD haricindeki işlem çiftlerindeki ticareti askıya aldığını duyurmuştu. Binance’den geçtiğimiz dakikalarda yeni bir açıklama geldi. İşte detaylar…

Binance, LUNA/BUSD ve UST/BUSD İçin Stop Ticareti Askıya Alıyor

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyü kripto para borsası Binance, Terra fiyatının %99 düşüş yaşamasının ardından sabahın erken saatlerinde bir duyuru yaptı.

Binance, yaptığı bu duyuru ile birlikte LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR spot çiftleri ile birlikte BTC/UST, LUNA/UST, ETH/UST, BNB/UST, UST/USDT spot çiftlerini kaldırdığını duyurdu.

Bu duyurunun üzerinden çok geçmeden Terra (LUNA) fiyatının daha da fazla düşüş yaşamasıyla birlikte Binance’den yeni bir duyuru daha geldi.

Önde gelen kripto para borsası geçtiğimiz dakikalarda resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyuruda LUNA/BUSD ve UST/BUSD işlem çiftleri için spot ticareti askıya alacağını bildirdi.

Binance’in yaptığı duyuruya göre bu işlem çiftleri için ticareti Türkiye saatiyle 11.30’da askıya alacak.

Binance’in yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

Binance, 2022-05-13 tarihinde 08:30 AM’de (UTC) LUNA/BUSD ve UST/BUSD ticaret çiftleri için spot ticareti askıya alacak. LUNA ve UST için para çekme işlemleri, ağ kararlı hale geldiğinde açılacaktır.

Binance, Terra Takımı ile Çalışma Başlattı

Dev kripto para borsası ayrıca yaptığı açıklamalarda Terra’da yaşanan bu durumu düzeltmek ve kullanıcılar için istikrarlı bir ortam oluşturmak için çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi.

Binance‘in bu konuda yaptığı açıklama ise şu şekilde;

Kullanıcılar için daha istikrarlı bir ortam oluşturmak için proje ekibiyle çalışmaya devam ediyoruz ve topluluğu buna göre güncel tutacağız.

Bu haberin üzerinden birkaç saat geçtikten sonra ise Binance yaptığı resmi açıklama ile Türkiye saati ile 17:00’da işlemleri açacağını duyurdu. Yapılan açıklamalarda LUNA/BUSD ve UST/BUSD işlemlerinin açılacağı ancak yatırımcıların dikkatli olması gerektiği ifade edildi. Ayrıca LUNA ve UST için yatırma ve çekme işlemlerinin de aynı anda açılacağı ifade edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar