X


Bitcoin Göklere Çıkıyor! Dev Havayolu Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemlerine Eklemeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri, bir ödeme hizmeti olarak Bitcoin (BTC) için destek eklemeyi planladıklarını açıkladı.
10:20
13 Mayıs 2022
Bitcoin Göklere Çıkıyor! Dev Havayolu Şirketi, Bitcoin'i Ödeme Yöntemlerine Eklemeye Hazırlanıyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan Emirates Havayolu, yakın zamanda dikkat çeken bir açıklama yaptı. Emirates, yaptığı açıklamada ödeme yöntemlerine Bitcoin (BTC) eklemeyi planladığını duyurdu.

Emirates, Bitcoin’i Ödeme Yöntemlerine Eklemeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Emirates havayolu, bir ödeme hizmeti olarak Bitcoin‘i eklemeyi planladıklarını açıkladı. Havayolu şirketi ayrıca, müşteri ihtiyaçlarını izleyen uygulamalar oluşturmak için personel alımı yapmayı planlıyor.

Şirketin baş işletme görevlisi (COO) Adel Ahmed Al-Redha konuya yönelik yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) lider havayolu şirketi Emirates Havayolu, yakında “bir ödeme hizmeti olarak Bitcoin’i” benimseyecek. Buna ek olarak, havayolu web sayfasına takas edilemeyen token (NFT) koleksiyonları ekleyecektir.

Havayolunun Bitcoin’i benimseme planının raporları, NFT ve metaverse planlarını açıklamasından sadece birkaç hafta sonra geldi. Daha önce de bildirildiği üzere, şirketin metaverse lansmanı ile hedeflediği şey, havayolunun “BAE’nin dijital ekonomi vizyonuyla uyumlu olmasını” sağlamaktır.

Bitcoin’in Ne Zaman Ödeme Yöntemlerine Ekleneceği Henüz Belli Değil

Arab News’de yayınlanan açıklamalarda Al Redha, şirketinin müşteri ihtiyaçlarını izleyen uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için çalışanları işe alması gerekebileceğini ima etti. Ayrıca NFT’ler ve metaverse arasındaki farklardan da bahsetti ve yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“NFT’ler ve metaverse iki farklı uygulama ve yaklaşımdır. Metaverse ile tüm süreçlerinizi operasyonda, eğitimde, web sitesinde satışta veya tam deneyimde olsun metaverse tipi bir uygulamaya dönüştürebileceksiniz, ancak daha da önemlisi etkileşimli hale getirebileceksiniz.”

Tüm bunlara ek olarak, raporda havayolunun Bitcoin ödeme hizmetini ne zaman başlatmayı planladığı henüz belirtmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar