X

Son Çöküşü Bilen İsim Bitcoin (BTC) ve Altcoin Dip Hedefini Açıkladı!

Son düşüşü bildi, peki Bitcoin ve altcoin dip tahminlerinde de zaman onu haklı çıkaracak mı? Doğru tahminleriyle tanınan isimin geçmiş ve bugün beklentileri!
19:50
14 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Doğru öngörülerde bulunan isimlerin gelecek tahminleri yatırımcılar için ciddi önem arz ediyor. Mayıs ayının son haftasında kripto paraların daha büyük bir düşüşe hazırlandığını söyleyen isim Bitcoin ve Ethereum için dip seviye beklentilerini paylaştı. Peki Mayıs ayında yaptığı uyarıda nelere dikkat çekti? Bundan sonra ne bekliyor?

Altcoin Dip Hedefini Açıkladı!

Galaxy Digital Holdings Ltd.’nin kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz kripto paraların hisse senedi piyasalarıyla yüksek korelasyon içinde olduğunu ve bu sebepten düştüğünü söylüyor. Fakat kripto paraların hisse senetlerine göre artık dibe yakın olduğunu açıkladı. Galaxy kurucusu Morgan Stanley konferansında Ethereum ve Bitcoin için bir dip fiyat tahmininde de bulundu. Mike, Ethereum’un 1000 dolar da ve Bitcoin’in ise 20.000 seviyesinde artık dibi bulacağına inanıyor.

Yatırımcılar, faiz oranlarını daha fazla yükseltmeye hazırlanan şahin bir Federal Rezerv’e karşı pozisyon alıyor. Hisse senedi ve kripto para piyasaları Pazartesi günü düştü ve ABD resesyon riskini artırdı. Kripto paralar özellikle Celsius ve stETH gelişmeleriyle daha fazla baskı gördü. Bitcoin bugün erken saatlerde 21.000 doların altına düştü ve 200 haftalık hareketli ortalamaya iğne attı. Yarın yapılacak FED açıklamaları sonrası piyasada rahatlama görebiliriz. ABD borsaları 16:30 itibariyle pozitif açıldı.

Son Düşüşü Bilmişti

Mike Novogratz, Mayıs ayının 22’sinde kripto para yatırımcılarını daha ciddi düşüşlere karşı uyarmıştı. Tam da bugünleri özetleyen Mike, günler sonra haklı çıktı ve özellikle altcoin yatırımcıları son günlerde ciddi zararları göğüslemek zorunda kaldı. Düşüş konusunda tahminleri tuttu, peki ya dip beklentisi? Onu da zamanla göreceğiz.

Mike şunları söylemişti;

Altcoinler ATH seviyelerinden %80 düştü ama 2017 yılında bu oran %95 civarındaydı. Dip seviye olarak gördüğünüz bölgeler gerçekten dip olmayabilir. Eğer dip olarak gördüğünüz bir bölgeden alım yapmaya kararlıysanız tüm paranızı harcamayın”.

Kripto paralar için daha fazla düşüşün kesinliğinden emin konuşuyordu.

“Halen sıkılaşma döngüsünün başındayız ve kripto paralar böylesi büyük bir sıkılaşma döneminde stres testi yaşamadı”.

Evet, kripto paraların son düşüşü adeta küresel bir felaketin ortasında oldu. Tüm dünyada artan enflasyon, savaş, enerji krizi ve kıtlık endişeleri merkez bankaları daha şahin bir duruşa mecbur bırakıyor.

Fakat Mike, kripto paraların bu süreçten de güçlenerek çıkacağını Mayıs ayında söylemişti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar