X


Son 24 Saatte Kripto Piyasasında Neler Yaşandı?

Bitcoin yükseliş denemesinde yine başarısız oldu güne kırmızı bir şekilde uyanan kripto piyasasını neler bekliyor?
15:00
8 Temmuz 2021

Kripto piyasası eşi benzeri olmayan bir ekosistem. Son zamanlarda birçok yeni değişiklik ve gelişmelere ev sahipliği yapıyor. Siz gözünüzü açıp kapayıncaya dek birçok yeni gelişme ortaya çıkıyor. Gelin hep birlikte siz uyurken kripto piyasasında neler yaşandı bir göz atalım.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin, 8 Temmuz’da fiyat bazında yukarı doğru bir  girişimde bulundu fakat pek de bir etki gösteremedi. O zamandan beri hafifçe düşüşe geçmiş olan BTC şu an 32.530 dolar civarında işlem görmekte. 21 Haziran’dan bu yana nispeten bu seviyelerde işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Teknik göstergeler kararsız. RSI 50 yükseliş veya düşüş eğilimi yapmak arasında kararsız. Benzer şekilde, MACD gücünü yitirdi ama yine de pozitif gösteriyor. BTC hala 31.300 ila 40.550 dolar arasında aynı aralıkta işlem görüyor. İkinci hedef, 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesi gibi görünüyor.

Altcoin Hareketleri

Toplam kripto para piyasa değeri, bu haftanın başlarında bazı ters rüzgarlar yaptıktan sonra bugün yaklaşık %7 düştü. 22 Haziran’dan bu yana, piyasa değeri 1,3 trilyon dolar ile 1,5 trilyon dolar arasında dar bir aralıkta hareket ediyor. Şu anda 1,42 trilyon dolar ile bu aralığın tam ortasında bulunmakta.

İlk 100’de sadece bir avuç altcoin gün içinde kazanç elde ediyor. Bunların arasında FLOW (FLOW), son 24 saatte %18’den fazla değer katarak en iyi performansı sergiliyor. FLOW aynı zamanda yaklaşık %60 artışla haftanın en çok kazananlarından biri.

Madalyonun diğer tarafında, KuCoin Token (KCS) bugün %21’den fazla değer kaybetti. Ancak, gerilemeye rağmen, son bir haftada KCS yaklaşık %52 değer kazanarak geçtiğimiz haftanın en iyi performans gösterenlerinden biri oldu.

Dünya’dan Haberler

Yeni Zelanda Merkez Bankası, nakit ve para birimi sistemini yenilemek için bir toplantı yaptı. Bunun sonucunda potansiyel bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) gözden geçirilmesi planlanıyor.

ABD merkezli finansal aracı firma Robinhood’un, siber güvenlik ve kara para aklama ile ilgili iddia edilen ihlaller için New York düzenleme ve denetim kurumuna en az 10 milyon dolar ödeme yapması bekleniyor.

Arjantin Ulusal Mendoza Milletvekili José Luis Ramón, belirli sektörlerdeki çalışanların kripto para biriminde maaş almasını sağlayacak yeni bir yasa tasarısı duyurdu.

Bank of Jamaika’nın merakla beklenen merkez bankası dijital para biriminin önümüzdeki ay piyasaya sürüleceği duyuruldu. .

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar