X

Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi!

Lider kripto para birimi Bitcoin ile piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum'un arka arkaya yeni ATH kaydetmesi, kripto para piyasasına yukarı yönlü bir ivme kazandırdı.
20:14
10 Kasım 2021

ABD enflasyon verisinin açıklanması ile beraber, Bitcoin yukarı yönlü fiyat hareketleri gerçekleştirmeye başlayarak yeni bir ATH kaydetti. Bitcoin’in kaydettiği ATH’tan kısa bir süre sonra Ethereum da, bir yükseliş ivmesi kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

İçerik Rehberi

SOL/USD

Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL, hafta içerisinde kaydettiği volatil fiyat hareketleri ile birlikte 259 dolar fiyat seviyelerine ulaşarak yeni bir ATH kaydetse de, kaydettiği zirve seviyelerin ardından yaptığı düzeltme hareketleri ile 235 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ancak gün içerisinde gelen haber akışları, piyasaya bir yükseliş ivmesi kazandırdı. Bu esnada SOL de, bir miktar yükselerek 244 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ADA/USD

ADA, gün içerisinde en yüksek volatlitede fiyat hareketleri kaydeden kripto para birimlerinden biri oldu. 2 dolar fiyat seviyelerinde konsolide olan Cardano, 9 Kasım’da kaydetmeye başladığı değer artışları ile 2,37 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselse de, hafta içerisinde 2,20 dolar fiyat seviyelerine geriledi. 10 Kasım’da kaydedilen Bitcoin ve Ethereum ATH’larından kısa bir süre önce de ADA, anlık olarak 2,34 dolar fiyat seviyelerine yükselir yükselmez anlık olarak 2,16 dolar fiyat seviyelerine gerileyerek yüksek volatliteli fiyat hareketleri gerçekleştirdi.

LINK/USD

Bir haftadır 30 dolar ile 33 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olan Chainlink, gün içerisinde yükseliş ivmesi kazanarak son 24 saatte %10’luk bir değer artışı kaydetti. Geçen hafta 30 dolar fiyat seviyelerinde yatay seyreden LINK, kaydettiği değer artışları ile birlikte 37,80 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. LINK, Ekim ayından bu yana yaptığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile, aylık zaman dilimindeki yükselen trendini sürdürmeyi başardı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar