X


Solana Labs Kurucu Ortağından Ethereum Açıklaması! “Öldürmek İstemiyoruz”

Solana Labs kurucu ortağı: 'Güzel' Ethereum'u öldürmek istemiyoruz.
08:52
12 Kasım 2021
Solana Labs Kurucu Ortağından Ethereum Açıklaması! "Öldürmek İstemiyoruz"

Pek çok uzman Solana‘yı (SOL) daha düşük ücretleri ve daha hızlı işlem süreleri nedeniyle “Ethereum katili” olarak nitelendirirken, Solana Labs‘ın kurucu ortağı Raj Gokal projenin kripto para birimini öldürme arzusunun olmadığını ve bunu yapmak isteseydi bile yapamayacağını söyledi.

Solana vs Ethereum

Raj Gokal, Solana ve Ethereum hakkındaki bu yorumları risk sermayesi şirketi Placeholder’ın kurucu ortağı Chris Burniske’nin 10 Kasım’daki bir Twitter gönderisine yanıt olarak yaptı.

Chris Burniske yaptığı Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Kriptoda genellikle insanlar en büyük çantalarının kazanmasını ister. Bu, neredeyse tüm iletişimleri etkileyecek, bu yüzden gördüğünüzü ve duyduğunuzu gerçek olarak algılamayın”

Buna cevaben Gokal, kripto alanında çalışan tüm insanların amacının Web 3.0‘a “her insanı” dahil etmek olması gerektiğini savunduğu için “kavga olmak zorunda olmadığını” vurguladı ve şunları kaydetti:

“’Knives out’, Ethereum‘u öldürmeye çalıştığımızı ima ediyor. Ethereum öldürülemez, bu imkansız. Ve şimdiden, milyonlarca insanı güçlendiren ve milyarlarca servet yaratan, dünyada iyiliğin güzel bir gücü. Bitcoin de oldukça açık bir şekilde Ethereum’la aynı.”

CoinGecko’ya göre, SOL şu anda toplam piyasa değeri açısından 71,7 milyar dolar ile beşinci sırada yer alan dijital varlıkken, 67,4 milyar dolar ile altıncı sırada ‘ETH katili’ Cardano’nun (ADA) önünde yer alıyor. Öte yandan ETH, yaklaşık 564,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci sırada yer alıyor.

Ancak Solana son zamanlarda çok fazla zemin oluşturuyor. Geçen yıla göre %11,742 artarak 237,53 dolara yükselirken, ETH bu zaman aralığında %931 yükselerek 4,800 dolara ulaştı.

Solana Büyüyor

Solana Vakfı bu haftanın başlarında Portekiz’in Lizbon kentinde Solana Labs’ın CEO’su ve kurucu ortağı Gokal Anatoly Yakovenko, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian ve Circle CEO’su Jeremy Allaire gibi konukların yer aldığı “Solana Breakpoint 2021” konferansına ev sahipliği yaptı.

Etkinliğin birinci gününde konuşan Gokal, Solana ekosisteminin 2021 yılında her dikey ve “kullanım durumunda“ “patladığını” belirtti.” Kurucu ortak, Solana blok zincirine üç ay içinde 2, 2 milyon Nft’nin basıldığını ve Kasım ayı itibarıyla Solana merkezli Defı’ye kilitlenmiş toplam değerin 15 milyar dolardan fazla olduğunu gösteren verilere dikkat çekti. 7 (yazı yazıldığı sırada 14.47 milyar dolar).

Messari araştırmacısı Dustin Teander’ın 12 Kasım’daki “The Perpetual SOL Rise” başlıklı gönderisinde, “Solana son çeyrekte yatırımcıların büyük ilgisini gördü” dedi ve proje için umut verici uzun bir “büyüme katalizörleri” listesine işaret etti. .

“Pek çok açıdan, fiyat keşfi çeşitli sektörlerde sağlıklı bir şekilde körüklendi. 100 milyon dolarlık bir oyun fonu açıklandı, Brave Web3 cephesinde yerel entegrasyonu duyurdu, Reddit’ten Sosyal Medya için 100 milyon dolarlık yatırım, Neon Labs’ın EVM altyapısını getirmek için 40 milyon dolar topladı, pplpleasr Solana’da NFT’LERİ başlattı, FTX bir NFT entegrasyonu oluşturdu.

Ve tabii ki, Solana’nın Eylül ayından bu yana 4x TVL genişlemesi gören DeFı ekosistemi var.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar