Reklam

Sinema Zinciri AMC, Bilet Alımları için Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i Kabul Etmeye Başladı

Dev sinema zinciri Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash'i kabul etmeye başladığını duyurdu.
10:40
12 Kasım 2021
Sinema Zinciri AMC, Bilet Alımları için Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash'i Kabul Etmeye Başladı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC Entertainment CEO’su Adam Aron, aylarca süren alaylardan sonra artık bilet alımları için Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i kabul ettiğini duyurdu.

AMC BTC, ETH, LTC ve BCH’i Kabul Etmeye Başladı

Dev sinema zinciri AMC Entertainment CEO’su Adam Aron, geçtiğimiz aylarda sinemaseverlerin biletlerini ve atıştırmalıklarını kripto para birimleri ile alabilmeleri için çalışmalara başladıklarını duyurdu. Bunun yıl sonuna kadar gerçekleşeceğini belirten Aron, bugün itibarıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash‘i ödeme yöntemlerine eklediğini bildirdi.

Öte yandan Adam Aron, Twitter üzerinden yayınladığı bir ankette, AMC hediye kartlarının kripto paralar kullanılarak alınabileceğini hatırlattı. Bunun yanı sıra Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve birçok kripto paranın ödeme yöntemi olarak kabul edildiğini belirtti ve takipçilerine Shiba Inu hakkında bir soru yöneltti.

Öyle ki Aron, ödeme yöntemlerine popüler şaka para birimi Shiba Inu’yu ekleme konusunu takipçilerine sordu. Yapılan anket sonucunda takipçileri %79’a varan bir oranla SHIB‘in ödeme yöntemi olarak eklenmesini istedi.

Eylül ortasında Aron, Dogecoin ve Shiba Inu.card hakkında Twitter anketleri yayınlamadan önce şirketin birkaç büyük altcoin ekleme planını da tweetledi.

AMC, web sitesinde ve mobil uygulamasında Google Pay ve ApplePay’in yanı sıra Paypal desteğini de etkinleştirdi.

Sırada Shiba Inu ve Dogecoin Var

Aron ayrıca popüler şaka para birimi Dogecoin‘in de sinema devi tarafından eklenen bir sonraki kripto para birimi olacağını söylüyor. Ek olarak, 67 yaşındaki CEO kısa süre önce AMC’nin hızla büyüyen bir topluluğa sahip bir başka popüler şaka kripto para birimi olan Shiba Inu‘yu ekleyeceğini doğruladı.

Ekim ayının başlarında AMC, müşterilerinin Dogecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleriyle elektronik hediye kartları satın almalarına izin verdi.

Beklenenden daha iyi bir kazanç raporuna rağmen, AMC hissesi Perşembe günü hafifçe toparlanmadan önce bu hafta %17 kadar düştü. Yakın tarihli bir düzenleyici dosyaya göre, Aron kısa süre önce 25 milyon dolar değerinde hisse sattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar