X


Sıcak Gelişme: Michael Saylor, MicroStrategy’nin 7.002 Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıkladı

MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını artırdı.
16:21
29 Kasım 2021

İş zekası şirketi MicroStrategy, bilançosuna 7.002 Bitcoin daha ekleyerek varlık sayısını önemli derecede artırdı. Şirket CEO’su Michael Saylor, açıklamayı Twitter üzerinden duyurdu.

MicroStrategy, Yeni Alımı Duyurdu

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin 7.002 Bitcoin daha satın alarak varlık sayısını artırdığını açıkladı. Yapılan açıklamada 59.187 dolar ortalama fiyattan Bitcoin alındığı belirtildi. 7.002 Bitcoin için 414.4 milyon dolarlık bir bütçe kullanıldı. Bugün itibarıyla ise MicroStrategy 121.044 Bitcoin tuttuğunu açıkladı. Şirketin, 29.534 ortalama fiyattan satın aldığı Bitcoin’lerin değer 3.57 milyar doları buldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dev şirketin yeni alımı, piyasaya olumlu yansıyacaktır. Büyük alımların sürdüğü bir dönemde fiyat önemli desteklerden doping alabilir. Bu bağlamda Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz günlerde yaşadığı kritik destek alanına geri çekilmelerin akabinde yukarı yönlü ivmesini hızlandırabilir.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, gelişmelerin ardından 57.000 doların üzerindeki seyrini sürdürüyor. BTC, geçtiğimiz gün gece geç saatlerde 53.500 dolardan sıçrayarak kısa sürede 57.000 dolara ulaşmıştı. Finans piyasalarının yeni COVID varyantıyla sarsılmasının ardından kan kaybı yaşayan BTC, toparlanma sinyalleri ile güçlü görünüyor.

Amiral gemi Bitcoin‘in yanı sıra kripto para piyasası yeşile bürünürken kazançlar çift hanelere çıkmaya başladı. Uzman yorumları Bitcoin’deki seyrin yukarı yönlü olduğunu onaylarken belirsizlik döneminin 60.000 dolar barajının aşılmasıyla sona ereceği öngörülüyor.

Öte yandan kripto para piyasasının değeri liderin yükselişi ile birlikte 2.5 trilyon doları aştı. Yeni COVID varyantının Dünya Sağlık Örgütü tarafından en tehlikeli varyant olarak ilan edilmesinin etkileri henüz sürse de piyasalarda iyileşme belirtileri baş gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar