f Sıcak Gelişme: Binance Bugünkü Hatalı Duyuruyu Sildi! Son Tarih 25 Eylül Olarak Açıklandı! › COINTURK

Sıcak Gelişme: Binance Bugünkü Hatalı Duyuruyu Sildi! Son Tarih 25 Eylül Olarak Açıklandı!

Özet

  • Binance bugün EURO cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerinin durduğunu açıklamıştı.

  • Ancak kısa süre önce 25 Eylül'e kadar bunun devam edeceği yazıldı.

  • Borsanın EURO transferleri için ortağı olan Paysafe'in yetkilileri önceki Binance açıklamasının hatalı olduğunu doğruladı.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
21:08
21 Ağustos 2023

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance bugün önemli bir duyuru paylaştıktan sonra sildi. Düzenleyicilerle yaşadığı sorunlar nedeniyle Binance borsası iş ortaklarının da bir kısmını kaybediyor. Bugünkü son duyuru bununla ilgiliydi. Kısa süre önce Binance borsası bu duyuruyu silmek zorunda kaldı.

İçerik Rehberi

Binance Para Çekme İşlemleri

Binance borsasının Avrupa’daki bankacılık ortağı Paysafe bugün yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği’nin (AB) Single Euro Payments Area (SEPA) üzerinden yapılan avro para çekme ve yatırma işlemlerinin, hatalı bir Binance tweet’inin geçici olarak askıya alındığını duyurmasının ardından hala mevcut olduğunu söyledi.

Bir Paysafe sözcüsü SEPA üzerinden euro işlemlerinin Binance müşterileri için 25 Eylül’e kadar geçerli olduğunu doğruladı. Paysafe’in Haziran ayında “stratejik bir incelemenin” ardından Binance borsasına verdiği son tarih buydu. Paysafe, hizmetin 25 Haziran’dan bu yana yeni kullanıcılar için mevcut olmadığını söyledi.

Paysafe sözcüsü şunları söyledi;

“SEPA ödeme işlemleri (EUR para yatırma ve çekme) 25 Eylül’e kadar mevcut Binance müşterileri için Paysafe aracılığıyla sunulmaya devam edecek. Hizmet, 25 Haziran’dan itibaren SEPA hizmetinin yeni kullanıcıları için mevcut değildir.”

Günün erken saatlerinde, Binance’ın müşteri destek hesabı Twitter’da yaptığı ve artık silinmiş olan bir açıklamada, ödeme sağlayıcısının artık SEPA aracılığıyla Euro para çekme veya yatırma işlemlerini destekleyemeyeceğini söyledi.

Daha sonra Binance’ın Twitter’daki müşteri destek hesabı tarafından yayınlanan bir açıklama, yukarıda belirtilen Eylül son tarihini yineledi. Hesap daha sonra paylaşılan mesajın “yanlışlıkla gönderildiğini” açıkladı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI