Sıcak Gelişme: ABD Kripto Para Listeleme Kuralları

Özet

  • New York Finansal Hizmetler Departmanı borsaların kripto para listeleme ve delist etme kurallarını genişletiyor.

  • Lisans sahibi platformlar listeledikleri kripto paraların risklerini iyi değerlendirmek zorunda.

  • NYDFS Müfettişi Adrienne Harris'in önerileri 1 ay boyunca tarafların görüşlerinin toplanması için istişare edilecek.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
17:36
18 Eylül 2023

ABD hali hazırda kapsamlı kripto para kurallarının gerekli olup olmadığını tartışma evresini geçti ve regülasyonlara başlıyor. Temsilciler Meclisi komitelerinde oylanan yeni kuralların yanı sıra ABD’li düzenleyiciler kurallarını kripto için genişletiyor. Bugün gelen duyuru listeleme ve delist süreciyle ilgiliydi.

İçerik Rehberi

ABD Kripto Para Kuralları

Düzenleyici kurum tarafından bugün yayınlanan güncellenmiş önergelere göre kripto para listelemeleri özellikle bireysel yatırımcıları hedefliyorsa New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan daha sert kısıtlamalarla karşı karşıya kalacak.

NYDFS Müfettişi Adrienne Harris tarafından önerilen istişareye göre, lisans sahiplerinin herhangi bir yeni kripto paranın listeleme ve delist kararlarında daha temkinli adımlar atmak zorunda. Bölgede faaliyet gösteren platformlar BitLicense rejimi kapsamında listelenen kripto paraların teknoloji, piyasa ve düzenleyici risklerini ortaya koyması gerekecek.

Harris şunları söyledi;

“DFS’ye katıldığımdan beri, Departmanın düzenleyici ve operasyonel yeteneklerinin tüketicileri ve piyasaları korumak için sektördeki gelişmelere ayak uydurmasını sağlamayı bir öncelik haline getirdim”.

Nisan ayında, daha önce Coinbase ve Robinhood gibi şirketlere yaptırım uygulayan regülatör BTC, ETH’nin yanı sıra Gemini ve PayPal’in stablecoinlerini yeşil listede tuttu. Önerilen yeni mevzuat için 1 ay boyunca tarafların görüşleri toplanacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar