f Sıcak Gelişme: 5 Altcoin Coinbase Duyurusuyla Kötü Haberi Aldı! Devamı Gelecek Bu Tarz Altcoinlere Dikkat! › COINTURK

Sıcak Gelişme: 5 Altcoin Coinbase Duyurusuyla Kötü Haberi Aldı! Devamı Gelecek Bu Tarz Altcoinlere Dikkat!

Özet

  • Kriptoda kümülatif işlem hacmi hafta sonu 16 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi.

  • Coinbase borsası 5 altcoin için stablecoin paritelerini kaldırıyor.

  • Hacimsizlik nedeniyle masraflarını çıkaramayan pariteler kaldırılmaya devam edilecek.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
19:31
14 Ağustos 2023

Kripto para piyasalarındaki hacim eksikliği yatırımcıları hisse senedi piyasalarına kaymasına neden oldu. Bitcoin sığ volatiliteden kurtulamadığı için altcoinlerde talep önemli ölçüde zayıfladı. Hafta sonu 16 milyar dolar seviyesine kadar düşen kümülatif işlem hacmi bugün 27 milyar dolarda bulunuyor. Borsaların da artık tek bir çaresi kaldı.

İçerik Rehberi

Coinbase Altcoin Duyurusu

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase son yaptığı duyuruyla 5 altcoin için USDT ve EURO paritelerinin kaldırılacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Coinbase ve Binance benzer hamleler yapmıştı. Hatta BtcTurk borsası tüm BTC paritelerini yine aynı sebepten yani hacimsizlikten dolayı kaldırmıştı. Coinbase son duyurusunda şunları yazdı;

“Likiditeyi konsolide etmek için, desteklenen belirli varlıklar için bir dizi işlem çiftini kaldıracağız. Aşağıdaki pariteler 15 Ağustos 2023 tarihinde TSİ 09:00’da kaldırılacak;

ALCX-EUR, API3-USDT, COVAL-USDT, FOX-USDT ve POLY-USDT”

POLY güne %1,5 düşüşle devam ediyor ve işlem hacmi sadece 31.000 dolar seviyesinde. Bu örnek hangi altcoinlerin ayı piyasasından sağ çıkamayabileceğini de bize gösteriyor.

En büyük borsalarda işlem gören bir altcoin ve sadece 30 bin dolarlık işlem hacmine sahip. Bu tarz düşük hacimler artık ilginin öldüğünü ve borsaların (eğer bu seviyelerde kalmaya devam ederse) altcoini komple delist edebileceğini gösterir. Elbette bu yatırımcılar için bir öncü sinyaldir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI