X

Shiba Inu (SHIB) İlgisi Artıyor Ama Yatırımcılar Dikkatli Olmalı!

Elde edilen verilere göre balinaları Shiba Inu alıyor ancak bu kısa vadede bir satış baskısı oluşmasına da sebep olabilir.
12:10
8 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Her ne kadar 2021 yılında başlayan şaka coin hype’ında pek çok kişi bu kripto para birimlerini birere dolandırıcılık girişimi ya da pump&dump coin’leri gibi nitelendirse de bazılarının arada ciddi şekilde sıyrıldıkların görüyoruz.  ilk olarak 2020 yılında Dogecoin katili olarak piyasaya sürülen bir şaka coin Shiba Inu da (SHIB) bunlardan biri.

Shiba Inu’daki Düşüş

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,00002972 dolardan işlem gören SHIB, son 24 saatte her ne kadar yüzde 1,5 artış yaşamış olsa da son 1 haftada %10’un ve son 1 ayda da %19’un üzerinde düşüş kaydetti.

Fiyat hareketlerine ek olarak Cointrendz verilerine göre Shiba Inu Twitter’daki en popüler kripto para birimleri arasında yer alıyor ve kripto para birimi hakkında 2.320’den fazla paylaşım yapıldığı görülüyor.

Öte yandan diğer şaka coin’ler gibi SHIB, yatırımcısının kısa sürede çok yüksek karlar elde etmesini sağlayan bir kripto para olarak da popülerlik kazandı. Ancak bu noktada yatırımcılar, uzman isimlerin hala şaka coin’lere çok temkinli yaklaştığını ve yüksek riskli varlıklar olarak görüldüğünü unutmadan işlemlerini gerçekleştirmeli.

Balinalar SHIB Alıyor

Balina hareketlerini paylaşan WhaleStats’ın açıklamalarına göre balinalar giderek artan sayıda Shiba Inu alımı yapıyor. Yapılan açıklamalarda SHIB alan aktif adres sayısının %88 arttığı ifade ediliyor.

Bununla birlikte, token’ın piyasadaki fiyat hareketine bağlı olarak artan aktiviteyi daha büyük bir satış aktivitesi de takip edebilir. Aslında tam olarak bu sebeple şaka coin’ler birer pump&dump coin’ler olarak görülüyor.

Bunlara ek olarak Coingecko verilerine göre Shiba Inu 16,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 13. kripto para birimi konumunda ve Dogecoin’in hemen altında yer alıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar