X

SHIB ve DOGE Fiyat Beklentileri Dudak Uçuklatıyor! Bu Seviyeler Mümkün Mü?

2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden olan şaka coin’lerde çok büyük fiyat artış beklentilerinin devam ettiği görülüyor. 
12:44
19 Ekim 2021

2021 yılında şaka coin’lerin ünü oldukça arttı. Bu durumu hem fiyatlarındaki artışlar hem de sosyal medyadan gördükleri ilgi destekledi. Aslında sosyal medyada oluşan hype ile ile birlikte fiyatların yükseldiğini ifade etsek daha doğru olabilir.

Bir kesim hala şaka coin’lerin değersiz olduğunu ifade ederken bir kesim Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) kripto para birimlerinde ciddi artışlar beklemeye devam ediyor.

Dogecoin 1 Dolar Olabilir Mi?

Dogecoin’in ilk yükselişi Elon Musk ve Mark Cuban gibi isimlerin DOGE’yi desteklemesi ile başladı. Dogecoin çok kısa sürede %1000 gibi bir artış yaşayarak gündeme oturdu. Bu süreç içinde fiyatındaki virgülden sonraki birkaç sıfırı silen DOGE 8 Mayıs’ta 0,73 dolar ile kendi rekorunu kırdı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

O dönemde Dogecoin’in 1 doları görmesi için birçok şey yapılmış olsa da fiyat o seviyeler yükselemedi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise DOGE 0,24 dolar seviyesinde bulunuyor ve 1 doların oldukça altında işlem görüyor.

Dolayısıyla Dogecoin’in 1 doları görebilmesi için mevcut fiyatların 4 kat üzerine yükselmesi gerekiyor. Her ne kadar uzun vadede bu artışın olabileceği düşünülse de kısa vadede bu kadar büyük bir artış pek mümkün görünmüyor.

Bunlara ek olarak Dogecoin yatırımcılarının ve deyim yerindeyse fanatiklerinin 5 dolar gibi çok yüksek seviyeleri hedeflediklerini de belirtmek gerekiyor.

Shiba Inu 1 Dolar Olabilir Mi?

Mevcut fiyatlara bakıldığında Shiba Inu’nun 1 dolar olma ihtimali Dogeocin’inkinin çok çok altında. SHIB yazının kaleme alındığı an itibari ile 0.00002807 dolar bandında işlem görüyor. Dolayısıyla SHIB’in 1 dolara ulaşması için önünde çok uzun bir yol olduğu ifade edilebilir.

Buna ek olarak şaka coin’lerinin bir geleceğinin olup olmadığının tartışılıyor olması ileride fiyatları baskılayabilir. Bu sebeple yatırımcıların ciddi araştırmalar yaparak yatırımlarını şekillendirmesinde büyük fayda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar