X

SEC’in Araştırmayı Uzatma Talebi Ripple İçin Tehdit mi Oluşturuyor?

Ripple,  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun araştırmaları iki ay daha uzatma talebinin reddedilmesini istedi. 
13:01
9 Haziran 2021

ABD menkul kıymetler düzenleme kurumu SEC’e karşı yasal savaşta Ripple Labs’ı mahkemede savunan avukatlardan biri olan James K. Filan Twitter’dan yaptığı bir açıklama ile SEC’in Ripple davasındaki araştırması için son tarihi iki ay uzatma talebine itiraz edildiğini belirtti.

SEC’in Talebi Tehdit Mi Oluşturuyor?

3 Haziran’da yapılan açıklamalarda düzenleyici kurumun, federal yargıçtan Ripple davasındaki araştırmanın 60 günlük bir uzatmasını resmen istediği ortaya çıktı. SEC, davayla ilgili daha fazla tanık bulmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu iddia ediyor Bu nedenle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bunu tamamlamak için iki ay daha talep ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple’ın avukatları, bu sebebin araştırma programını değiştirmek için yeterince iyi olmadığını söyleyerek hakime bir itiraz sundu. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, mahkeme bu uzatmayı kabul ederse, SEC bu gecikmenin nedenini yanlış bildirdiği için bu Ripple için sakıncalı olabilir.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise, “SEC’in talebi, Ripple’ın araştırılmasının genişletilmesine karşı çıkmasının nedenlerini yanlış ifade ediyor. Ripple bu uzatmaya karşı çıkıyor çünkü gecikme Ripple için son derece zararlı olacak ve keşif programını değiştirmek için iyi bir neden yok.” sözleri kullanıldı.

Genel olarak Ripple’ın mahkemeye yazdığı mektup, gecikmenin düzenleyici gözlemciye verilmesi durumunda, Ripple’ın ABD’deki işine varoluşsal bir tehdit oluşturacağını belirtiyor.

SEC’in İfadesine Başvurduğu Tanıklar

SEC’in ifadesine başvurmak istediği ek tanıklar arasında Ripple eski CFO’su Ron Will ve Xpring’in eski kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard bulunuyor. Bu noktada halihazırda Ripple davasında ifade vermeye hazır olan on eski ve mevcut Ripple çalışanının bulunduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar