Reklam

SEC-XRP Davasında Gelişme: Geçmiş Görüşmelere Erişim Engellenmek İsteniyor

Elde edilen son bilgilere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, geçmiş görüşmelere ait bazı belgelere erişimi engellemek istiyor.
10:45
15 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elde edilen son bilgilere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ajansın müzakere süreci ayrıcalığı ve avukat-müvekkil ayrıcalığı tarafından korunduğuna inandığı dahili belgelerin bir listesini sağladı.

Notlara Erişim Engellenmek İsteniyor

Yapılan açıklamalara göre SEC, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun  kripto para varlıklarını düzenleme konusundaki müzakerelerini yansıtan tahmini el yazısı notlarına erişmesini engellemek istiyor.

Çünkü elde edilen bilgilere göre 2017 yılında ve 2018 yılında ve 2019 yılında Ripple çeşitli kurumlar Ripple ile ilgili görüşmek üzere bir araya geldi. Dolayısıyla SEC bu belgelerin ortaya çıkmasını istemiyor gibi görünüyor.

Geçmiş Yıllardaki Görüşmeler

2018 yılında, dünyanın en büyük vadeli işlem borsası CME’nin bir temsilcisi, XRP hakkında konuşmak için FinHub’ın başkanı Valerie Szczepanik ile bir araya geldi. Ayrıca Szczepanik, Aralık 2017’de Consensys’den Joe Lubin ile bir toplantı yaptı. Ancak toplantının kesin amacına yönelik bilgilerin düzeltildiği ifade ediliyor.

Buna ek olarak Ağustos 2019’da, kripto dostu SEC Komiseri Hester Peirce ve önemli Ripple ortaklarından biri olan Japon finansal holding SBI Group da kripto para biriminin düzenleyici durumunu tartıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar