• BTC  :  41.345,37 ₺
  • ETH  :  3.564,44 ₺
  • BCH  :  5.759,86 ₺
  • XRP  :  4,34 ₺
  • BTC 41.345,37 ₺
  • ETH 3.564,44 ₺
  • BCH 5.759,86 ₺

Rusya Federal Turizm Ajansı: Blockchain Turizm Sektörünü Değiştirecek

8 Kasım 2017
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Rusya Federal Turizm Ajansı başkanı Oleg Safonov, ülkenin turizm piyasasının Blockchain teknolojisi tarafından değiştirileceği düşüncesinde olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz cuma günü Kazan Turizm Forumu 2017’de konuşan Safonov; özellikle Blockchain teknolojisi gibi tırmanışta olan yeni teknolojilerin, turizm sektörünü dönüşümün eşiğine getirdiğine dikkatleri çekti. Rus haber ajansı Tass tarafından yayınlanan bir raporda Oleg Safonov, teknolojinin ülkedeki turistlere verilen hizmetlerin kalite ve niteliğini geliştirmeye yönelik kullanılabileceğine işaret etti.

Rusya Federal Turizm Ajansı başkanı Oleg Safonov konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Blockchain teknolojisinin turizm piyasasını ciddi bir şekilde değiştireceği konusunda Rusya Federal Turizm Ajansı olarak kesinlikle ikna olduk. Ancak bizim düşüncemize göre bu önümüzdeki iki yıl içerisinde değil de, beş ila on yıl içerisinde gerçekleşecek.”

Blockchain teknolojisinin getirebileceği değişikliklerin niteliklerinin üzerinde duran Safonov; Blockchain gibi yeni teknolojilerin ülkeyi ziyaret etmek isteyen turistlere, doğrudan hizmet sağlayıcılarına ulaşma olanağı sunduğunu bildirdi. Böylece herhangi bir aracıya duyulan ihtiyaç ortadan kalkmış oluyor.

Safonov’un bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalar ise şu şekilde:

“Bu hizmetin kalitesini daha iyi hale getiriyor, üstelik daha az pahalı. Ayrıca sağlayıcının hizmet hakkındaki sorumluluğunu da artırıyor.”

Kripto para işlemlerine yönelik tedbirli bir yaklaşım sergileyen Rusya’nın, blockchain teknolojilerine genel olarak daha olumlu baktığı görünüyor.

Rus hükümeti geçtiğimiz ay içerisinde, Blockchain temelli bir tapu sicil sistemini gelecek yılın başlarında test etmeyi planladıklarını duyurdu. Daha önce de Rus başbakan yardımcısı, teknolojinin devlet yönetimlerinde “yaygınca” kullanılabileceğini belirterek, hükümetin muhtemel blockchain kullanımı hakkında konuşmuştu.

Kaynak: Coindesk

loading...