reklamı kapat

Rockefeller Ailesi Kripto Para Yatırımı Yapıyor

9 Nisan 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Geçtiğimiz hafta George Soros’un kripto paralara yatırım yapacağı haberine yer vermiştik. Soros’un ardından ünlü Amerikan ailesi Rockefeller’lara ait 3 milyar dolar değerindeki yatırım şirketi Venrock kripto paralara yatırım yapacağını açıkladı.

Venrock Rockefeller’ların daha önceden teknoloji ve bilime yatırım yapmak amacıyla kullandıkları yarım asırlık bir şirket. Şirket son zamanlarda kripto paraları hedefine aldı. Venrock daha önceden Intel, Apple, AppNexus ve StrataCom gibi birçok dünyayı etkilemiş şirkete yatırım yaptı. Kripto para sektörünü seçmeleri bu açıdan mantıklı görünüyor.

Rockefeller’ların kripto dünyasına ne kadar yatırım yapacağını henüz belli değil. Rockefeller ailesi her zaman bir şekilde gizemini koruyor. Geçmişte aile hakkında birçok spekülasyon yaratıldı. En çok dikkat çekeni ise 19. asrın sonlarında ve 20. asrın başlarında yaptıkları petrol yatırımları. Ayrıca yüksek mahkemelerce Rockefeller’lar hakkında verilen kararlar bazı sektörlerde tekel haline gelmelerine neden oldu. Rockefeller’ların varlıkları astronomik düzeyde, öyle ki eski World Trade Center ve birçok ünlü New York işletmeleri Rockerfeller’lara aitti.

Venrock ve Coinfund

Venrock ekibinden David Pakman şu açıklamayı yaptı:

‘’Kripto para yatırımcıları sayısı her geçen gün artıyor. Birçok kripto para ve koruma fonu var. Bize göre kripto paralar risk sermayesi alanı. Ortaklık ilan ettiğimiz Coinfund bir süredir kripto para yatırımı yapmaktaydı. Bundan sonra çeşitli kripto ekonomiler ve token’lere dayalı projeler yaratmak için birlikte çalışacağız.’’

Coinfund ICO’düzenleme platformu Coinlist’in ve mesajlaşma uygulaması Kik’in yapımcısı. Coinfund ekibinden Jake Brukhman Venrock’la birlikte tecrübelerini birleştirip iyi bir sinerji yakalayacaklarını ifade etti.

Pakman  Venrock’ın kripto para yatırımlarına uzun vadeli yaklaşacağının altını çizdi. Venrock’ın yatırım ve projelere yaklaşımı sayesinde projelerin sorunsuz ilerleyeceğini öne süren Pakman, kripto paralar konusunda birkaç kişinin kararı yerine ekip çalışmasının ön planda olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.