reklamı kapat

Balon Mu Değil Mi? Milyarder İş Adamı Soros Bitcoin Yatırımlarına Başlıyor!

7 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Geçtimiz Ocak ayında Bitcoin için “Balon” yakıştırması yapan 87 yaşındaki milyarder iş adamı Soros Bitcoin’e yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in haberine göre Soros Fund Management’in Mikro Yatırım Operasyonları Direktörü Adam Fisher kripto para birimlerine yatırım yapmak için onay aldı. Fisher her ne kadar bir kaç hafta içerisinde kripto para yatırımı yapmaya başlayacak olsa da Soros’un geçtiğimiz Ocak ayında Davos Zirvesinde Bitcoin açıklamalarından sonra yatırım yapma kararı alması birçok yatırımcının kafasında soru işaretleri bıraktı. Kripto paraları çok yönlü olarak ele alan Soros “Normalde bir parabolik eğrinin sonunda çok keskin kırılmalar vardır fakat kripto paralarda çok sert düşüşler yaşanmayacak” açıklamalarında bulunmuştu. Soros;

” Diktatörlükler yükseldikçe, daha farklı bir sonuca ulaşacaksınız, çünkü bu ülkelerin yöneticileri Bitcoin’i yurt dışında sakladıkları bir kara gün parasına dönüştürecekler” dedi.

Bazı kaynaklara göre Fisher 26 milyar dolarlık fon yöneticisiyle birlikte en uygun seçenekleri araştırıyor. Geçtiğimiz ay medyaya yansıyan haberlere göre Brevan Howard Asset kurucularından milyarder Allan Howard kişisel kripto para ticaretine başlamış, hatta kendisine yol göstermesi için bir uzman işe almıştı. Medya’da her gün birçok firmanın kripto para sektörüne giriş yapacağı iddia edilse de bu iddialar bazen boşa çıkabiliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.