X

Robinhood, Yeni Kripto Özellikleri Sunmayı Planlıyor

Kripto para birimleri sunmaya başlamak için çalışmalara başlayan hisse senedi ticareti uygulaması, 2021'in başlarında büyük bir başarı elde etti.
14:45
25 Temmuz 2021

Robinhood, mevcut teklifini kripto para cüzdanlarını içerecek şekilde ölçeklendirme planlarıyla kriptoyu destekliyor.

Şirketin Gelirlerine Katkısı Büyük

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, şirketin daha fazla kripto dostu özellik uygulamak için çok çalıştığını itiraf etti.

Kripto para birimleri sunmaya başlamak için çalışmalara başlayan hisse senedi ticareti uygulaması, 2021’in başlarında büyük bir başarı elde etti. Şirket, Dogecoin (DOGE) ticaretinden elde edilen büyük gelirleri görürken. DOGE, kripto gelirinin %34’ünü oluştururken, şirketin toplam gelirinin de %6’sını oluşturuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tenev daha önce bir sohbet esnasında şirketin muhtemelen kripto cüzdanları üzerinde çalışacağını ima ederek “Kripto müşterilerimize istedikleri işlevselliği sağlamak için perde arkasında çok fazla iş yapıyoruz” dedi.

Tenev, ticaret uygulamasına gelen ve kripto kullanıcılarına fayda sağlayacak yeni özellikleri ima ederek bir kripto cüzdanı “mümkün olduğunca hızlı” geliyor diye belirtti. Şirket her şeyin düzgün çalıştığından emin olduktan sonra yeni özelliklerin hayata geçmesini beklediğini belirten Tenev, “Yeni özellikleri güvenli bir şekilde tanıtmak istiyoruz” dedi.

Robinhood Halka Açılıyor

Robinhood’un 2021’deki başarısı, şirketi birçok farklı nedenden dolayı ilgi odağı haline getirdi. Şirketin uğraşması gereken birkaç yasal sorunu olduğu biliniyor. Buna en büyük örnek şirkete Finans Sektörü Düzenleme Kurumu (FINRA) tarafından müşterilere “önemli zarar” verdiği için 70 milyon dolar ödeme emri verilmesi gösterilebilir. Bu cezanın, kripto pazarındaki büyük trafik ve oynaklık zamanlarında yaşanan sistem kesintileriyle ilgili olduğu biliniyor.

Ancak şirketin yapmış olduğu baskılar sonucu bu hafta halka açılmayı planladığını duyuruldu. Robinhood, sonunda tahmini değeri 35 milyar dolar olan ilk halka arzını (IPO) başlatmaya hazırlanıyor. Şirket, “HOOD” hisselerinin beklenen fiyatının 40 dolar civarında olmasıyla birlikte 55 milyonun üzerinde hisse satmayı planlıyor.

Kripto Borsaları Hızla Büyüyor

Robinhood’un halka açılacağı duyurusu, Coinbase’in halka açılan ilk kripto para birimi şirketi olmasından sonra geldi. Coinbase şu anda 90 milyar dolar olarak tahmin edilen listeleme sırasındaki değerlendirmesiyle listelenen en büyük kripto şirketidir.

Circle ayrıca kısa süre önce, şirketin listesinin 4,5 milyar dolar değerinde olmasıyla yıl sonuna kadar halka açılma niyetini açıkladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao da kısa süre önce Binance ABD Firmasını halka açık olarak listeleme olasılığını ima etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar