X


Robert Kiyosaki Bitcoin İçin Hem Uyarıyor Hem Yükseliş Bekliyor!

Robert Kiyosaki, BTC’nin yüksek fiyat seviyelerini görmeden önce daha dip seviyeleri test edebileceği konusunda da uyarıyor.
15:52
21 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Rich Dad Poor Dad adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin‘de (BTC) uzun vadeli bir yükseliş beklediğini ifade ediyor. Ancak Kiyosaki, BTC’nin yüksek fiyat seviyelerini görmeden önce daha dip seviyeleri test edebileceği konusunda da uyarıyor.

Kiyosaki, BTC’ye Neden Güveniyor?

Piyasanın popüler isimleri arasında yer alan Kiyosaki mevcut fiyat seviyelerinden %70 düşüş gelse bile lider kripto para birimi Bitcoin’e güvendiğini ifade ediyor. Bu konuda yaptığı açıklamalarda Kiyosaki, “Bitcoin’in geleceği konusunda yükseliş beklentime devam ediyorum. Ama yeni dip seviyelerin test edilmesini bekliyorum.” sözlerini kullandı.

Popüler isim Bitcoin’de 20.000, 14.000, 11.000 ve hatta 9.000 dolar seviyeleri görülse bile uzun vadeli yükselişin geleceğine inanıyor. Çünkü Kiyosaki FED ve Hazine’nin yozlaşmış kurumlar olduğuna inandığını ifade ediyor.

Bu noktada Kiyosaki yaşanan UST olayından sonra stablecoin’ler konusunda daha önce stablecoin’lerin geçerliliğini sorguladığını dile getirdi. Kiyosaki konuyla ilgili olarak şu sözleri kullandı:

Haklıydım: Stablecoin’ler neden stabil değiller? Stabil kripto paralarda yaşanan durumdan hemen önce onların kararsız oldukları konusunda uyardım.

Kiyosaki’nin Stablecoin Açıklamaları

Daha önceki bir YouTube röportajında Kiyosaki, stablecoin piyasaya sürenlerin potansiyel olarak sözleşme yükümlülüklerini yerine getiremeyebilecekleri için karşı taraf riski taşıdığını savunarak stablecoin’ler hakkındaki şüphelerini dile getirmişti.

Buna ek olarak Kiyosaki altın ve gümüş yatırımı yaptığını, bu varlıkların karşı taraf riski taşımadığını ifade ediyor. Çünkü popüler isem göre bu varlıklar gerçekten para değeri taşıyor. Ancak stablecoin’ler de karşı taraf riski bulunuyor ve açıklamalarına bakılırsa Kiyosaki stablecoin piyasaya süren şirketlere güvenmiyor.

Stablecoin’ler konusunda kafa karışıklıkları artmış olsa da hala pek çok yatırımcı stablecoin’leri kullanıyor. Piyasanın en büyük stablecoin’i olan Tether (USDT), 73,1 milyar dolarlık değeri ile en büyük 3. kripto para konumunda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar