X


Dev Restoran Zinciri Ödemelerde Kripto Para Kabul Etmeye Başlıyor!

Binlerce şubeye sahip olan restoran zinciri ödemelerinde hangi altcoinleri kabul etti? Anlaşmanın ardından rekor yakım haberi!
16:55
21 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Küresel restoran zinciri Lavu, Fintech ödeme firması olan Verifone ile yeni bir işbirliği yaptığını ve sonucunda 65 ülkedeki binlerce restoranında ödeme yöntemi olarak birçok kripto para birimini kabul ettiğini duyurdu.

Geniş Ödeme Seçenekleri

Ödemede kabul edilen kripto para birimleri hakkında açıklamada bulunan şirket, kripto devleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yanı sıra Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) gibi memecoinlerin de kabul edileceğini öne sürdü.

Yapılan açıklamalara göre Lavu ve Verifone arasındaki oluşturulan çapraz dağıtım ortak ile binlerce restoranda gelişmiş ödeme yöntemlerini sıkıntısız sürdürebilmek için her iki firmanın da yazılımını “mükemmel bir şekilde entegre edeceği” duyuruldu.

Öte yandan ödemelerde kripto para birimlerinin yanı sıra Alipay, PayPal, Venmo ve Wechat Pay gibi seçeneklerin kullanıcılara sunulacağı belirtildi. Bununla birlikte bu geniş çaplı ödeme seçeneklerinin tüketicilerin yeni ödeme şekline geçişini kolaylaştıracağı ifade ediliyor.

Rekor Token Yakımı

Bunlara ek olarak kurulan ortaklık ile, Shiba Inu’nun yakılma oranının zirvesi olarak belirtilen aralığa geldiği söyleniyor. Kripto para birimi piyasaya sürüldüğünden beri toplam 410.35 trilyon SHIB yakılırken anlaşma sonrasında tokenlarını yakanlara RYOSHI ödülleri dağıtmaya başlamasından sadece 24 saat sonra rekor seviyeyle 12.8 milyar SHIB yakıldı.

Memecoin Shiba Inu’nun piyasaya ilk çıkışında toplam bir katrilyon token arzı olduğu ancak bunların %50’sinin merkezi olmayan borsa Uniswap’ta likidite sağlamak için akıllı bir sözleşmede kilitlendiği diğer yarısının ise Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e gönderildiği belirtiliyor.

Bununla birlikte Ethereum’un kurucu ortağı, kendisine bağışlanan tokenların yaklaşık %90’ını kapsayan 410 trilyon SHIB’i dolaşımdan kaldırarak bir işlemde yaktığı öne sürüldü.

SHIB’in yakım işleminin hayırsever bir kripto para birimi olarak kullanımını ilerletmek isteyen topluluk üyeleri tarafından önerilen bir bağış portalı ile tamamlanacağı iddia ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar