reklamı kapat

Ripple’ın Vietnam Haberi XRP’yi Nasıl Etkileyecek?

Vietnam’ın en büyük bankalarından biri RippleNet ağına katıldı.
12:41
17 Ekim 2020

Yönetiminde 4,6 milyar dolarlık varlığa sahip en büyük Vietnam bankalarından biri olan Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB), fintech ve proje yönetimi başkanı Phong Nguyen tarafından yapılan bir LinkedIn gönderisine göre RippleNet ağına “stratejik ortak” olarak katıldı.

10 Aylık Bir Yolculuk

Nguyen yaptığı açıklamalarda, Ripple teknolojisinin sınır ötesi ödemelerin ve havalelerin maliyetlerini düşürürken aynı zamanda hızlarını ve şeffaflıklarını artırmaya yardımcı olacağını söylüyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre OCB, RippleNet’in bir parçası olmadan önce 10 ay boyunca kaynaklarını hareket ettirmek ve yeni iş kullanım örneklerini “sert bir şekilde” keşfetmek zorunda kaldı.

Bunlara ek olarak Nguyen Ripple’ın Singapur merkezli satış direktörleri Benoit Gaudiliere, Fiona Murray ve diğer ekip üyelerine ortaklık için teşekkür etti. Nguyen konuyla ilgili olarak, “Umarım hep birlikte Vietnamlı tüketiciye en son finansal teknolojiyle daha etkileyici bir hizmet sunabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan merkezi Ho Chi Minh City’de bulunan OCB, Vietnam’ın her yerinde bulunan 130’dan fazla şubeden oluşan bir ağa sahip. Esas olarak bireysel müşterilerle küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi hizmetleri sunuyor.

Ripple’ın Büyümesi ve Fiyat Etkisi

Geçen yıl Tien Phong Bank (TPBank), RippleNet‘e katılan ilk Vietnam bankası olmuştu. Kasım 2019’da ise SBI Ripple Asia ile birlikte Japonya’dan Vietnam’a havale transferleri için bir hizmet başlattı. Japonya’da 330.000’den fazla Vietnamlı ikamet ediyor ve sayıları artmaya devam ediyor.

Bunların yanında Ripple şirket olarak her ne kadar büyüme yönünde her geçen gün daha fazla adım atıyor olsa da bunun XRP’ye yansımadığını görüyoruz. Özellikle son 3 yıldır Ripple büyümeye devam ediyor. Ancak bu noktada XRP’nin düşüş performansı sergilediği görülüyor. Ripple geçtiğimiz günlerde Swell ile ilgili de bir açıklama yaptı ancak bu açıklamanın da fiyat üzerinde beklendiği gibi bir etkisi olmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.